Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Taşınan Hastaneler Listesi

Açılış tarihi yaklaşan Ankara Şehir Hastanesi için taşınacak hastaneler de çalışmalar sürüyor. Peki, Ankara'da hangi hastaneler taşınacak?

GÜNDEM 13.02.2019 - 10:12 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Açılış tarihi yaklaşan Ankara Şehir Hastanesi için taşınacak hastaneler de çalışmalar sürüyor. Peki, Ankara'da hangi hastaneler taşınacak?

Şehir Hastaneleri her geçen gün sayı olarak artmaya devam ederken bunlarda biri de Ankara Şehir Hastanesi ya da bilinen diğer adı ile Ankara Bilkent Şehir Hastanesi oldu. Ankara Şehir Hastanesine Taşınacak Hastaneler Hangileri?Ankara Eğitim Araştırma taşınacak mı soruları sonunda yanıt buldu ve 8 Şubat 2019 tarihinde Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Şehir Hastanesi'ne taşındı. Ardından 11 Şubat 2019 tarihinde bir diğer Ankara Hastanesi olan Yüksek İhtisas Hastanesi de taşınma kapsmına alındı ve eski hastane binası hizmete kapandı. Bunların yanı sıra Ankara Bilken Şehir Hastanesine taşınacak olan hastaneler arasında sırası ile şu hastaneler yer alıyor...Numune Hastanesi, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Çocuk Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Dışkapı Çocuk Sağlığı Hemotoloji Hastanesi, Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastaneleri’nin bazı bölümleri yer alıyor. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?Ankara Bilkent Şehir Hastanesi açılış tarihi daha önce pek çok kez ertelenmişti. Açıklanan son tarih ise seçimlerden önce hastaneni mutlaka açılacağı yönünde. Yani 31 Mart tarihinden önce açılış töreninin düzenlenmesi bekleniyor. Ankara Şehir Hastanesi (Ankara Bilkent Şehir Hastanesi) Nerede?Ankara Bilkent Şehir Hastanesi adresi Üniversiteler Mh., 1604. Cd. No:9, 06800 Çankaya/Ankara olarak açıklandı. Ankara Şehir Hastanesine ulaşım, Tarım Bakanlığı metro istasyonundan hareket eden ring otobüsleri ile de sağlanabiliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@