Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna "Ankapark İhale İle Kiraya Verilecek"

Uzun yıllar Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yapan Melih Gökçek tarafından yapılan Ankapark projesi hakkındaki son durum ne, park ne zaman açılacak? Melih Gökçek tarafından büyük bir maliyet ile hayata geçirilen Ankapark projesi aradan geçen uzun zamana rağmen bir türlü açılamadı.

Emlak Haberleri 06.09.2018 - 14:37 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Uzun yıllar Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yapan Melih Gökçek tarafından yapılan Ankapark projesi hakkındaki son durum ne, park ne zaman açılacak?

Melih Gökçek tarafından büyük bir maliyet ile hayata geçirilen Ankapark projesi aradan geçen uzun zamana rağmen bir türlü açılamadı. Gökçek'in istifasının ardından göreve başlayan Mustafa Tuna parkın işletmesi için gerekli yasal düzenlemeleri hükümet aracılığı ile yaptı ancak parka bir türlü beklenen talip çıkmıyor. Ankapark İhalesi Ne Zaman?Ankapark ihalesi bugün yapıldı. Ancak şu ana kadar belediyeden ihale açıklaması yapılmadığı için park için ihale teklifi veren bir kuruluş var mı yok mu şu anda bilinmiyor. Parkın ihalesi tamamlanırsa yani teklif veren bir şirket bulunursa Ankapark açılışı yapılacak. Konu hakkında katıldığı özel bir televizyon programında açıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna "Ankapark ile ilgili bugün saat 2'de yeni bir ihalemiz var. İhale devam ediyor. İnşallah uygun bir teklif verilir ve parkı halkın hizmetine açmayı başarabiliriz. Teklif gelmezse yeniden ihaleye çıkarız. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bizim bu parkı işletmemiz mümkün değil" diyerek belediyenin parkın işletmeciliğini üstleneceği iddialarını kesin bir dille yalanlamış oldu. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@