Ankara Büyükşehir Belediyesi 2. El Eşyaları Evlerden Toplayarak İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir kampanya başlattı. Yapılan açıklama ile ikinci el eşya bankası projesi büyük yankı uyandırdı. Detaylar haberimizde!

GÜNDEM 27.05.2019 - 17:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir kampanya başlattı. Yapılan açıklama ile ikinci el eşya bankası projesi büyük yankı uyandırdı. Detaylar haberimizde!

Şiddet mağduru kadınların kendilerine yeni bir yaşam kurmalarını sağlamak amacı ile yeni bir kampanya başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir kampanya başlattı. İkinci El Eşyalar Evlerden Toplanıp İhtiyaç Sahiplerine VeriliyorAnkara Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında başlatılan kampanya kapsamında şiddet mağduru kadınların yeni bir hayat kurmalarını sağlamak amacı ile evinde ihtiyaç fazlası ikinci el eşyası olan kişilerden bu eşyaları toplamaya başladı. Toplanan eşyalar ihtiyaç sahibi kadınlara ulaştırılarak yeni bir yaşam kurmalarına yardımcı olundu. Proıje hayata geçirildiği günden bu yana şimdiye kadar 560 kadının yeni bir hayat kurmasına yardımcı olundu. Sadece 2018 yılında toplanan fazla eşyalar ile evi yenilenen kadınların sayıları 142 olarak açıklandı. Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ile Ankara Üniversitesi işbirliği ile yürütülen projede şiddet mağduru kadınların kendi evlerini kurmaları sağlandı. Kadın sığınma evlerinde kalan kadınlar için özel olarak başlatılan projede bu evlerden ayrılarak kendi hayatlarını kuran kadınların yeni yuvalarını çok daha kolay bir şekilde oluşturması sağlanmış olurken Ankaralılar da kullanmadıkları eşyaları verecek güvenilir bir yer bulmuş oldu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@