Ankara Büyükşehir Belediyesi Anafartalar Çarşısı ve Ulus İşhanı'nda 100 Boş Dükkanı Kiraya Verecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi 14 Nisan'da düzenleyeceği bir ihale ile Anafartalar Çarşısı ve Ulus İşhanı içerisinde bulunan 100 dükkanı kiralayacak. Belediye dükkanların tamamının boş olduğunu açıkladı

Emlak Haberleri 05.04.2022 - 12:10 05.04.2022 - 12:10 Mustafa Karagöz

Ankara'nın merkezi konumunda bulunan Ulus'ta, belediyeye ait dükkanlar kiralanacak. Açık artırma usulü ile yapılacak olan kiralama işlemlerine ilişkin belediye başkanlığı kapsamlı bir kılavuz hazırladı. Kılavuzda ihale süreci öncesi ve sonrası yapılacak işlemlerin neler olduğu açıklandı. Belediye fiyat listelerini de 100 dükkan için ayrı ayrı ilan etti. 

ANKARA'DA BELEDİYE DÜKKANLARI KİRAYA VERİLECEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda kiraya verilece olan 100 adet işyeri, dükkan, deponun Anafartalar Çarşısı ve Ulus İşhanı içerisinde olduğunu açıkladı. 

İşyerlerinin aylık kaç TL, yıllık kaç TL muhammen bedel ile ihaleye çıkarılacağını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 100 işyeri için liste hazırladı. Listede aylık kirası en ucuz olan işyerinin muhammen bedelini 146 TL olarak açıklandı. Bu işyerinin yıllık muhammen bedeli 4870 TL olarak açıklandı. Depolar için yayımlanan duyurularda aylık 46 TL, yıllık 1481 TL muhammen bedel ile kiralanacak işyerleri olduğu bildirildi. Listede ayrıca 250 TL, 440 TL, 830 TL aylık muhammen bedel ile çok sayıda işyerinin kiraya verileceği bildirildi. 

ulus kiralık işyeri liste 1

ulus kiralık işyeri liste 3ulus kiralık işyeri liste 2

Yukarıda yer alan liste satışa çıkarılan 100 işyeri için hazırlanan tablonun sadece bir kısmını oluşturuyor. Listenin tamamına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın web sitesinden ulaşabilirsiniz. 

SATIŞ İŞLEMLERİNİN DETAYLARI

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek kiralama işlemlerine ilişkin detaylı bir açıklamada bulundu. O açıklamada "Mülkiyeti/Tasarrufu Belediyemize ait, aşağı listede yer alan Altındağ İlçesi Anafartalar Çarşısı ve Ulus İşhanı'nda  yer alan işyeri ve depoların kiralanması aşağı tabloda hizasında yazılı süre ve bedel üzerinden, 2886 sayılı yasanın 36. Maddesi doğrultusunda kapalı zarf usulüyle kiraya verilmek üzere ihaleye çıkartılacaktır." ifadeleri yer aldı. 

İHALE BİLGİLERİ

Dükkanların kiralanması için ihale işlemleri 14 Nisan tarihinde düzenlenecek. Vatandaşlar bu tarihe kadar başvurularını yapabilecekler. Başvurular Yenimahalle Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binamızda 7.Katta bulunan Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığına yapacaklar. Başvurular öncesinde kurumun resmi sitesinden ilan ettiği kılavuz incelenmeli ve yukarıda yer alan adreste kat 13'te hizmet veren Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Kira işleri Şube Müdürlüğünden ihale şartnamesi alınması gerek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@