Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt Katılım Payları İçin Tahsilatı Durdurdu!

Mansur Yavaş asfalt katılım payları için tahsilatı durdurma kararı aldı. Asfalt katılım payı tapu şerhi kaldırıldı ve daha önce ödeme yapanlara para iadesi kararları alındı.

GÜNDEM 14.05.2019 - 11:24 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Mansur Yavaş asfalt katılım payları için tahsilatı durdurma kararı aldı. Asfalt katılım payı tapu şerhi kaldırıldı ve daha önce ödeme yapanlara para iadesi kararları alındı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçim vaadi olarak açıklamış olduğu asfalt katılım payları hakkında beklenen hamleyi yaptı. Asfalt Katılım Payları hakkında talimat veren Mansur Yavaş hem tahsilatı durdurdu hem de tapulara konulan şerh kaldırldı. Asfalt Katılım Payı Tahsilatı Durduruldu!Mansur Yavaş konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında "Şimdiye kadar üzerine düşülmemiş bir konu, asfalt katılım payları idi. Belediye bu ödeme kalemi nedeniyle Ankaralıların tapularına şerh koydurmuş. Şimdi şerhlerin hepsini kaldırıyoruz ve Meclis kararıyla da bu paraların hiçbirini almayacağız" dedi. Tapu üzerine konulan asfalt katılım payı şerhi nedeni ile vatandaşın mağdur edildiğini belirten Başkan Yavaş bu mağduriyeti gidermek için bu şerhin de kaldırılacağını ve asfalt katılım payı tapu şerhlerinin kaldırılması için gerekli yazışmalara başladıklarını söyledi. Ankara'da Daha Önce Asfalt Katılım Payı Parası Ödeyenler Bu Paraları Geri AlacakAsfalt Katılım Payları için durdurma kararı alan Başkan Yavaş aynı zamanda daha önce bu ücreti ödeyen kişilere iade müjdesi de vererek "Meclis kararıyla daha önce haksız yere ödeyenlerle belli bir takvime bağlayarak mahsuplaşmaya gideceğiz. Yani parayı haksız yere ödediğini bize bildirip, haksızlığı tespit edilen vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz" diyerek Ankaralılara müjde verdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@