Ankara Büyükşehir Belediyesi Aylık Et Yardımı Yapacak! Mansur Yavaş Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ihtiyaç sahibi vatandaşları sevindiren haber geldi. Belediye vatandaşlara aylık et yardımı yapacak.

Gündem 26.01.2022 - 13:19 26.01.2022 - 13:19 Büşra Uluşen

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli yardımlar yapmaya devam ediyor. Daha önce hizmete giren 'Başkent Kart' ile ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık gıda vb. harcamalarına destek olunmuştu. 

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş, Ankaralı vatandaşlara yapılacak yardımın kapsamını daha da genişleterek, 'Hiç kimse yatağa aç girmesin' sloganıyla et ve et ürünleri yardımı yapılacağını açıkladı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ET YARDIMI!

Başkent Kart sahiplerini sevindiren haber Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yapan Başkan Yavaş, sosyal yardımdan faydalanan 240 bin 792 aile için Başkent Kartlarına sadece et ve et ürünleri satın alabilecekleri 24 milyon 79 bin 200 liralık destek yatırıldığını açıkladı.

Mansur Yavaş, hiç kimsenin yatağa aç girmeyeceğini ve tüm çocukların hak ettikleri gibi sağlıklı beslenebilmeleri için böyle bir desteğe başvurduklarını belirtti. 

abb et yardımı

Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden sosyal yardım alan ailelere aylık 1'er kilo et desteği verilecek. Vatandaşlar Başkent Kartlarına yüklenen et desteği ücreti ile Başkent Kart anlaşmalı marketlerden et ve et ürünleri satın alabilecekler. 

Mansur Yavaş'ın sosyal medya hesabından duyurduğu yardım haberi vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@