Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk İlçesindeki 15 Arsayı Canlı Yayında İhale Yöntemi İle Satacak!

Çubuk ilçesinde yer alan 300 bin metrekare büyüklüğe sahip olan 15 arsa Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından canlı yayın ile gerçekleştirilecek olan ihale yöntemiyle satılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ihalelerde şeffaflığı sağlamak adına ihaleleri canlı olarak yayımlayacaklarını duyurmuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk İlçesindeki 15 Arsayı Canlı Yayında İhale Yöntemi İle Satacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olan Çubuk ilçesinde yer alan toplam 300 bin metrekarelik 15 arsasını (sanayi alanı) ihale yöntemi ile satışa sunacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada söz konusu ihalenin ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden 29 Nisan’da saat 14.00 itibari ile canlı olarak yayımlanacağı belirtilirken yapılan canlı yayını isteyen herkes izleyebilecek.

ABB EMLAK İSTİMLAK DAİRE BAŞKANLIĞI ARSA SATIŞ İHALESİ İLANLARI YAYIMLAMAYA DEVAM EDİYOR!

Pandemi döneminde hem büyük bir gelir kaybına uğrayan hem de giderleri artan belediyeler çareyi taşınmaz satışlarında aramaya devam ederken Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni satış ilanları yayımlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında Çubuk ilçesi Yazır Mahallesi’nde yer alan sanayi nitelikli 15 adet arsanın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 14.00’da Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek olan ihale ile satılacağı ilan edildi.

Söz konusu satış için öncelik toptan tekliflere verilecek. Toptan teklif gelmemesi durumunda ise arsalar ayrı ayrı kapalı zarf usulü ile satılacak. Düzenlenen ihaleye katılmak isteyenlerin Emlak İstimlak Daire Başkanlığı Taşınmazlar Şube Müdürlüğü’ne satış şartnamesi en geç 29 Nisan’da saat 11.00’a kadar temin edilirken teklif mektuplarının ise en geç 29 Nisan saat 12.00’a kadar ihalenin yapılacağı adreste Encümen Başkanlığına teslim edilmesi yeterli olacak.

Toplam muhammen bedeli 54 milyon 870 bin 324 TL olarak belirlenen 15 adet arsa için düzenlenecek olan ihale ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlanacak. Söz konusu ihale 29 Nisan 2021 tarihinde saat 14:00 itibare ile başlayacak.