Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk'ta 55 Milyon Liraya 15 Arsa Satışı İçin İhaleye Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi arsa satış ihalesi ilanları yayımlamaya devam ediyor. Bunlardan biri de Ankara'nın hızla gelişen bölgeleri arasında gösterilen Çubuk ilçe sınırları içerisinde yer alan 15 arsa için yayımlandı. Ankara Büyükşehir belediyesi satılık arsa ihale ilanları için detaylar haberimizde!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk'ta 55 Milyon Liraya 15 Arsa Satışı İçin İhaleye Çıkıyor

Pandemi döneminde büyük bir gelir kaybına uğrayan ve sıkıntılı günler geçiren belediyeler taşınmaz satışları ile bütçelerini ayakta tutmaya çalışıyorlar. Bu dönemde belediyelerin arsa satış ihale ilanları büyük oranda artarken bu ilanları yayımlayan belediyelerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı olan 15 arsa için satış ihalesine çıkılacağı duyuruldu.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇUBUK ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI!

Mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan 15 arsa için 2886 sayılı Kanunun 36. maddesi gereğince Kapalı Zarf usulü ile satış bedeli, ihale karar pulu, sözleşme karar pulu, ilan giderleri ve diğer giderleri peşin ödenmesi şartıyla öncelikli olarak toptan, toptan teklif gelmemesi halinde ayrı ayrı olmak üzere satışa çıkarıldı.

15 adet arsanın satış ihalesi 29 Nisan 2021 tarihinde Hipodrom Caddesi No: 5’deki Belediye Hizmet binasının B-Blok 1. katında bulunan ENCÜMEN salonunda yapılacak.

İhaleye katılmak isteyen firmaların teklif mektuplarını 29 Nisan 2021 tarihinde en geç saat 12:00'ye kadar teslim etmeleri gerekecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk'ta 55 Milyon Liraya 15 Arsa Satışı İçin İhaleye Çıkıyor - Resim 1

İhale ilanının PDF Formatı için TIKLAYINIZ...

Satışa sunulan 15 arsanın tamamı Ankara'nın Çubuk ilçesinde yer alırken arsalar için talep edilen en düşük fiyat 1 milyon 122 bin liradan başlarken en yüksek fiyat ise 8 milyon 447 bin liraya satışa sunulan 46 bin 930 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa oldu. Saat 14:00 itibari ile başlayacak olan ihalede toplu satış imkanı da sunulurken toptan teklif verilmemesi halinde arsalar tek tek satışa sunulacak.