Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS Puanıyla 250 Zabıta Memuru Personel Alımı Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere 250 zabıta memuru alımı yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru alımı kaideleri belli oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi 250 zabıta memuru işe alımları için hangi şartlar isteniyor, başvurular nasıl yapılacak?

Emlak İş İlanları 09.06.2021 - 20:33 09.06.2021 - 20:33 Serhat Karaman

Türkiye'de belediyelerin personel alımlarına dair ilanlar yayınlanmaya devam ediliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan son ilana göre belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere 250 zabıta eri alımı gerçekleştirilecek. KPSS puanı ile yapılacak olan zabıta memuru alımlarına dair detaylar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklandı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi boş kadrolara açıktan atama tolu ile 250 zabıta memuru alımı yapacak. Sözlü ve uygulamalı sınav ile yapılacak olan alımlarda KPSS puanının büyük bir önemi olacak. KPSS puan sıralamasına göre sınavlara alınacak adaylar belirlenecek. Ardından ise sınavlarda alımı yapılacak olan zabıta memurlarının kimler olacağı başarı sıralamasına göre netleşecek. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi 250 zabıta memuru alımı için kimlerin başvuru yapabileceğini de açıklandı. Buna göre ilgili kadrolara başvuru yapabilmek için adayların üniversitelerin ilgili lisans programlarından mezun olmaları gerekecek. İş başvurusunda bulunacak adaylar kadınlarda en az 1,60 metre, erkeklerde en az  1,67 metre  boyunda olacaklar. 30 yaşını doldurmamış olan adayların başvuruları kabul edilecek. Adayların boy ve kiloları arasında ise 10 kilogramdan fazla fark bulunmayacak. Bunların yanında adaylardan en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmaları istenecek.

HANGİ LİSANS VE ÖN LİSANS BÖLÜMLERİNDEN MEZUN OLANLAR İŞE ALINACAK?

Ankara Büyükşehir Belediyesi 250 zabırtta memuru alımının kadro ayrıntılarını da açıkladı. Buna göre üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme veya İktisadi idari Bilimler Fakültelerinin lisans bölümlerinden mezun olanlardan 150 kadın ve erkek zabıta memuru alımı yapılacak. Bu adaylarda KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları istenecek. 

Üniversitelerin Mahalli idareler, Mahalli İdareler (ZABITA) veya Yerel Yönetimler ön lisans programlarından mezun olan 70 zabıta memuru da alınacak. Bu adayların ise KPSS P93 puan türünden en az 65 puan almış olmaları istenecek. Yine üniversitelerin Çevre, çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarından mezun olan 20 zabıta memuru KPSS P93 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı ile işe alınacak. Son olarak ise üniversitelerin Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler ön lisans programlarında mezun olan 10 zabıta memuru KPSS P93 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı ile işe alınacak. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Ankara Büyükşehir Belediyesi 250 zabıta memuru alımı başvurusunda bulunmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini 14-30 Haziran tarihleri arasında şahsen yapacaklar. Elektronik ortamda doldurulacak olan başvuru formunun çıktısını alıp imzalayan adaylar istenilen belgelerle beraber hafta içi mesai saatlerinde Atatürk Spor ve Sergi Sarayı'nda başvuru işlemlerini yapabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@