Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden satılık 46 daire! Mahalle mahalle fiyat listesine bakın

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan bir duyuru kapsamında 46 adet dairenin satışının yapılacağı açıklandı. Çankaya'da yer alan daireler için belediye açık artırma düzenleyecek.

Emlak Haberleri 26.05.2022 - 15:39 26.05.2022 - 15:40 Mustafa Karagöz

Başkentte satılık ev arayanlar için ihale fırsatı geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi yayımladığı duyuru ile kendisine ait olan, kullanılmayan ve boş durumda bulunan dairelerin satılacağını açıkladı. Emlak365.com olarak bizlerde bu dairelere dair satış listelerini derledik. Mahallelere göre fiyat listeleri ile evlerin konum oda sayısı ve m2 büyüklük tabloları sizlerle. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONUT SATIŞ DUYURUSU

Ankara Büyükşehir Belediyesinin konut satış ilanı ile ilgilenenler için fiyat listelesi tablolarda aktarıldı. Bu tablolarda yer alan fiyatların uygun bulunması durumunda istekliler belediyeye başvuru yapmak için gidecekler. İlk işlem ihale başvurusu olurken daha sonra ihaleye katılım sağlanacak en son işlem ise tapu devri ve ödemelerin yapılması olacak. 

Birinci Aşama Başvuru Aşaması

İhale işlemlerine ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi "Tabloda, ilgili bağımsız bölümlere ait ihale günü olarak belirtilen tarih ve saatte I. Grup Taşınmazlar için 28.06.2022 Salı  günü,  saat 14.00’te; II. Grup Taşınmazlar için 29.06.2022 Çarşamba günü saat 14.00’te; III. Grup Taşınmazlar için 30.06.2022 Perşembe günü saat 14.00’te  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası, Emniyet Mah. Hipodrom Caddesi No:5 Kat 1 Yenimahalle / ANKARA adresinde bulunan Encümen Salonunda, Belediye Encümenince yapılacaktır." bilgisini verdi. 

Bu bilgiler ışığında vatandaşlar başvurularını ilan edilen tarihlerinden önce tamamlayacaklar. Başvuru aşaması belediyeye gidilmesi emlak biriminden ihale şartnamesi alınması, geçici teminat bedeli ödenip başvuru evraklarının kuruma teslim edilmesi ile tamamlanacak. 

Başvuru evrakları; Kimlik ve Yetki Belgeleri, İkametgâh Belgesi, Teminat Alındı Makbuzu veya Banka Teminat Mektubu, Yer Görme Belgesi, Şartname Alındı Makbuzu, Teklif Mektubu, Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi, İhalelerden Yasaklı Olmadığına Dair Belge olarak listelendi. 

İkinci Aşama İhale Süreci 

İhale başvurularını tamamlayanlar 28, 29 ve 30 Haziran tarihlerinde düzenlenecek ihaleye katılacaklar. İhaleye katılanlar muhammen bedel üzerinden kendi tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren konutu almaya hak kazanacak.

Üçüncü ve Son Aşama Tapu Devri

Son aşama en yüksek teklifi vererek hak sahibi olanların ödemeleri yapması ve kurumun konutun tapusunu devretmesiyle tamamlanacak. 

FİYAT LİSTELERİNİ GÖRMEK İSTEYENLER

Aşağıda yer alan tablolarda vatandaşlar için satışa çıkarılan konutların bulundukları adres bilgileri ile muhammen bedelleri bulunuyor. Tabloya ve kurumun duyurusuna Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ve basın ilan kurumun resmi sitesinden ulaşabilirler. 

28 Haziran Konut Satış İhale Tablosu

ankara konut satışı 28 haziran

29 Haziran Konut Satış İhale Tablosu

ankara konut satışı 29 haziran

30 Haziran Konut Satış İhale Tablosu

ankara konut satışı 30 haziran

Gelişmelerden Haberdar Olun

@