Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Açıkladığı ANKAPARK Maliyeti Dudak Uçuklattı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ANKAPARK için yapılan tüm harcamalar kalem kalem açıklandı. ANKAPARK için ne kadar harcama yapıldı, maliyeti ne?

Emlak Haberleri 04.02.2022 - 00:40 04.02.2022 - 00:40 Engin Uzunoğlu

Ankara'da büyük tartışmalara neden olan ANKAPARK ile alakalı olarak yeni bir gelişme yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Melih Gökçek döneminde yapılan ANKAPARK için maliyet tartışmaları yıllardır yapılıyordu. Şu anda atıl durumda olan ANKAPARK'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne maliyeti kalem kalem açıklandı.

ANKAPARK İÇİN 801 MİLYON DOLAR HARCAMA YAPILDI

Ankara Büyükşehir Blediyesi'nin resmi internet sitesinde bugüne kadar ANKAPARk için yapılan tüm harcamalar resmi olarak açıklandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi geçmiş dönemde ihale edilen ama işletilmeyen ANKAPARK'ı geri alabilmek için uzun bir süredir hukuk mücadelesi veriyor ama mahkemeden henüz bir sonuç alınamadı. Belediye tarafından ANKAPARK için toplamda 801 Milyon 288 Bin 824 Dolar harcama yapıldığı resmen açıklandı.

YAPILAN HARCAMALAR AÇIKLANMAYA DEVAM EDİLECEK

ANKAPARk için yapılan harcamaların toplamını duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi yapılan harcamaları kalem kalem duyurdu. Harcama listesinin içerisine ANKAPARK dışında yapılan büyük ihalelerin bedellerinin eklenmediği bildirildi. Belediye tarafından yapılan açıklamada sürekli güncelleme yapılacağı bildirilirken eksik ve hatalı işler, dinozor heykelleri, kapılar, ithal ağaçlar, saatler, robotlar, özelleştirmedeki usulsüzlükler ve bunların yanında çok sayıda konuya da yer verileceği bildirildi. 

ankapark açıklaması

ANKAPARK'IN DEVİR MAHKEMESİ 28 ŞUBAT'TA

ANKAPARK'ta sürekli hırsızlık vakalarının yaşandığı ve kamu zararının her geçen gün katlandığını duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi parkın belediyeye devri için de hukuk mücadelesini sürdürüyor. 28 Şubat 2022 tarihinde Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde ANKAPARK'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devrine dair mahkemenin duruşması yapılacak.

ANKAPARK nedeniyle ortaya çıkan kamu zararı her geçen gün daha da artıyor. Atıl bir durumda kalan ANKAPARK'ta kablo ve diğer hırsızlıklar nedeniyle park ciddi zararlarla karşılaşıyor. Ayrıca yüksek maliyetle yapılan ANKAPARK'ın kullanılmaması veya bir çözüm üretilememesinden dolayı maliyet daha da katlanıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@