Ankara Büyükşehir Belediyesinin Satışa Çıkardığı Konutlar için Başvuru Süreci Sona Eriyor

Kamu konutlarının satışlarına dair yayımlanan duyurulardan bir tanesi de Ankara Büyükşehir Belediyesinin ilanı olmuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Satışa Çıkardığı Konutlar için Başvuru Süreci Sona Eriyor

Kamu konutlarının satışlarına dair yayımlanan duyurulardan bir tanesi de Ankara Büyükşehir Belediyesinin ilanı olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda ilan edilen duyuru kapsamında Çankaya İlçesinde yer alan belediye konutlarının satılacağı bildirilmiş ve başvurular alınmaya başlamıştı.

Büyük ilgi gören konutlar için başvuru süreci dolmak üzere. Söz konusu konutlara son günde başvuruda bulunmak isteyeceklerin yapması gereken işlemler ve konutların özelliklerini aktarıyoruz.

BELEDİYE KONUTLARININ SATIŞINA BÜYÜK İLGİ

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait olan ve Çankaya ilçesinin İlkbahar Mahallesi'nde yer alan konutların satışları için Emlak İstimlak Daire Başkanlığınca bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuru kapsamında "Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi" çerçevesinde 33 konutun satılacağı bildirildi.

2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde olan daireler vatandaşların talepleri doğrultusunda ister konut kredisi kullanılacak istenirse de peşin ödeme ile alınabilecek. Vatandaşlar kredili yada peşin alım olanaklarının yer aldığı belediye konutlarının satışı için büyük ilgi gösterdiler. 100 metrekareden 201 metrekareye kadar ulaşan konutlarda en düşük fiyat 394 bin TL olarak ilan edildi.

ANAHTAR TESLİM KONUT SATIŞI

Söz konusu konutlardan almak isteyenler, alım hakkı elde ettiklerinde konutlar hemen teslim edilecek. Bu konutlardan almak isteyenler ise öncelikle kurumdan şartnameyi alacaklar. Daha sonra şartnamede yer alan başvuru evraklarını toplayacak vatandaşlar geçici teminat bedellerini de ödedikten sonra satış için başvuruları tamamlayacaklar. Konutlara başvuruda bulunmak için gerekli olan tüm ayrıntılar şartnamede yer alıyor.

Konut Satış Şartnamesi; Emniyet Mahallesi, Hipodrom Caddesi, No: 5 Yenimahalle/Ankara adresinde bulunan 14. kattaki Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı'ndan alınabilecek. Şartname ücreti olan 300 TL'yi ödeyen vatandaşlar başvurularını yapabilecekler.

Konut satışları için başvurular 3 Mart tarihinde sona erecek. Vatandaşların ihale tarihinden önce tüm başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Konut satışları için tüm ayrıntılar "(0312) 507 25 62" no'lu telefondan öğrenilebilecek.

SONRAKİ HABER