Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Üniversite Öğrencileri İçin Kiralık Ev Portalı Hizmete Girdi

Üniversite öğrencilerinin kiralık ev bulabilmeleri için Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir hizmet devreye sokuldu. Yeni uygulama ile ev sahipleri ile öğrenciler buluşturuluyor. 

Emlak Haberleri 12.10.2021 - 21:39 12.10.2021 - 21:49 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de üniversite öğrencilerinin yurt sorunu yaşamaları ve kiralık ev bulamamaları dolayısıyla yaşanan soruna Ankara özelinde yeni bir formül geliştirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklamaya göre öğrencilerin kiralık ev bulabilmeleri için belediye tarafından yeni bir hizmet devreye sokuldu. 

MANSUR YAVAŞ'TAN KİRALIK EV ARAYAN ÖĞRENCİLERE GÜZEL HABER

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş devreye soktukları yeni hizmet ile alakalı olarak kısa bir bilgilendirmede bulundu. Kısa bir açıklama yapan Mansur Yavaş, “Ankara'da öğrenci olmak bir başkadır. Gençlerimizin üniversite hayatını tüm güzellikleriyle yaşamaları için çalışıyoruz. Evlerini kiraya vermek isteyen vatandaşlarımız ile öğrencilerimizi doğrudan buluşturuyoruz. Başkent hepimizin yuvasıdır.” dedi. 

ankara büyükşehir belediyesi kiralık ev portalı

SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK?

Açıklanan yeni hizmet ile bir internet sitesi oluşturuldu ve bu internet sitesi üzerinden evlerini kiraya vermek isteyenlerle ev kiralamak isteyen öğrenciler bir araya getiriliyor. Buna göre ev sahipleri sisteme giriş yaparak evlerini kiralamak istediklerini bildiriyorlar. Öğrenciler ise ev kiralamak istedikleri ilçeleri ve mahalleleri yazarak arama yapıyorlar. Bu şekilde aradıkları lokasyondaki kiralık evleri listeleyebilen öğrenciler kolay bir şekilde ev kiralayarak barınma sorunlarına çözüm üretebiliyorlar. 

ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV SORUNU ÇÖZÜLECEK Mİ?

Ankara'da başlatılan bu yeni hizmet ile kiralık ev arayan ama bulamayan öğrenciler bu problemlerine çözüm üretebilecekler. Evlerini öğrencilere kiralamak isteyecek olan ev sahibi vatandaşlar ise öğrencilere kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Ankara'da öğrenci özelinde yaşanan kiralık ev sorununa bu şekilde geçici bir çözüm bulan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bu yeni hizmetinin ne şekilde sonuçlar doğuracağı ise merakla beklenmeye başlandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@