Ankara Çankaya ve Yenimahalle'de 92 Kamu Konutu Satılacak! 2022'nin İlk Lojman İlanı

Ankara'nın iki kalabalık ilçesinde yer alan 92 adet kamu konutunun satışı için duyuru yayımlandı. Hisar Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda fiyatlar 211.000 TL'den başlıyor.

Emlak Haberleri 04.01.2022 - 12:10 04.01.2022 - 12:10 Mustafa Karagöz

Ankara Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile lojman satışı yapılacağını açıkladı. Başkent Milli Emlak Müdürülüğü tarafından yayımlanan duyuruda, satışların iki ilçede olacağı fiyatların ise 211 bin TL'den başladığını bildirdi. 

ANKARA'DA 211.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA 92 LOJMAN SATIŞI

Yeni yayımlanan duyuru kapsamında Yenimahalle İlçesinde satışı yapılacak lojmanlaron 7 tanesinin Macun Mahallesinde 40 tanesinin ise Esentepe Mahallesinde yer aldığını duyurdu. Çankaya'dan kamu konutu almak isteyenler için ise konut satışları Ayrancı, Bahçelievler ve Kültür Mahallesinde yer aldı. 

Konutları almak isteyenler için bir tablo yayımlayan Hisar Milli Emlak Müdürlüğü konutların bulunduğu il ve ilçe bilgileri dışında ada parsel numalararını konutların bulundukları blok bilgilerini, dairelerin kaçıncı katta olduğunu ve kaç metrekare büyüklükte olduğunu ilan etti. Bunların dışında ihale tarihini açıklayan kurum fiyat bilgisi de verdi. Duyuruda konutlar için tahmini bedeller ile geçici teminat bedelleri aktarıldı. 

Ankara'dan daire almak isteyenler için 92 konutluk konut satış listesinin tamamını aşağıda aktarıyoruz. 

hisar milli emlak lojman 1 2022hisar milli emlak lojman 2 2022hisar milli emlak lojman3 2022

Tabloda yer alan bilgilerin dışında Hisar Milli Emlak Müdürlüğü konut satışlarının ne zaman nasıl nerede ve hangi yöntemle satılacağını açıkladı. Konutların ayrı ayrı satılacağını bildiren kurum satış işlemlerinin 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile sırayla yapılacağını açıkladı. Konut satışları işlemlerinin 18, 19 ve 20 Ocak tarihlerinde düzenleneecek ihaleler ile satılacağı açıklanan duyuruda, ihale adresi Hisar  Emlak Müdürlüğü  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası  İzmir 1 Caddesi No:35 Kızılay / Çankaya / ANKARA olarak duyuruldu. 

BAŞVURUDA BULUNACAK OLANLAR

92 konut satışından herhangi biri için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını doğrudan kuruma yapacaklar. 

Yasal yerleşim yeri belgesini  (İkametgah ilmuhaberi) ile Nüfus kayıt örneği veya arkalı önlü T.C. Kimlik Kartı fotokopisi evraklarını toplayacak olan istekliler daha sonra ihale tablosunda yer alan geçici teminat bedelini ödeyecekler ve yukarıda yer alan  evraklarla birlikte kuruma teslim edecekler. 

İhaleye başvuru yapmadan önce kamu konutu satışları ile ilgili olarak tüm detayları öğrenmek isteyenler Emlak Müdürlüğüne giderek şartnameyi inceleyebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@