Ankara Çankaya'da Hazineye Ait 20 Lojman Satışa Çıkarıldı! 2+1 Dairelerin Fiyat Listesi

Ankara'nın Çankaya İlçesinde mülkiyeti hazineye olan 20 adet kamu konutunun satışı yapılacak. Tamamı 2+1 dairelerden oluşan listede en düşük fiyat 275 bin TL olarak duyuruldu.

Ankara Çankaya'da Hazineye Ait 20 Lojman Satışa Çıkarıldı! 2+1 Dairelerin Fiyat Listesi

Ev almak isteyenler için Ankara'nın Çankaya İlçesinde kamu konutu satış ilanı yayımlandı. Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan satış duyurusunda yer alan konutların özellikleri ile fiyatlarını aktarıyoruz.

KAMUDAN SATILIK LOJMANLAR

Kamu konutlarının satışına dair yayımlanan basın bilgilendirme açıklamasında toplam 20 dairenin satılacağı bildirildi. Konutların tamamı aynı binada yer alıp zeminden başlayarak 4. kata kadar konut satışı olacak.

Lojman almak isteyecekler için satışta yer alan dairelerin tamamı 2+1 konumda. Konutlar için belirlenen fiyatlar konutların zemin yada 4. katta olması ve cephesine göre 275 bin TL'den başlıyor 332 bin TL'ye kadar çıkıyor.

Konut satışlarını ihale usulü ile yapacak olan Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü satış ilanında açıklamada bulundu.

"Ankara İli, Çankaya İlçesinde bulunan ve yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmazların (kamu konutları) ; karşılarında belirtilen tarih ve saatinde Anıt Emlak Müdürlüğünce İzmir-1 Cad. No:35 (İhale Salonu) Kızılay/Çankaya/ANKARA adresinde oluşturulacak Komisyon huzurunda; 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı satış ihalesi yapılacaktır."

İlan Edilen Satış Tablosu

çankaya-lojman-satış-ilanı

SATIŞ BİLGİLERİ VE İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Konutları almak isteyecek olan vatandaşlar öncelikle başvuruda bulunacaklar. Kuruma şahsen yapılacak başvuruların ardından vatandaşlar 9 Eylül tarihinde ihaleye katılacaklar. İhale sürecinde konutlar için teklif verecek vatandaşlar en yüksek teklifi vermeleri durumunda konutları almayı hak kazanacaklar. Konut alımları için son satış işlemleri yine Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü ile tamamlanacak.

İhale tarihi: 09.09.2021 saat 09.30'dan itibaren başlayacak.

İhale adresi: Anıt Emlak Müdürlüğünce İzmir-1 Cad. No:35 (İhale Salonu) Kızılay/Çankaya/ANKARA

İhale şartnamesi: başvuru yapacaklar mutlaka kurumdan alacaklar. Şartname mesai saatleri içerisinde Anıt Emlak Müdürlüğü Kamu Konutları Satış Servisinde görülebilir.

İhale başvuru evrakları: Yasal yerleşim yeri belgesini (İkametgah ilmuhaberi) ile Nüfus kayıt örneği veya arkalı-önlü nüfus cüzdanı fotokopisi. Ayrıca her daire için muhammen bedel üzerinden belirlenen geçici teminat bedelinin ödendiğine dair makbuz.

SONRAKİ HABER