Ankara Doğalgaz Patlaması Son Dakika: Eskişehir Yolu Ankara'da Yangın!

Son dakika Ankara haberleri ile beraber Eskişehir Yolu'nda patlama ve yangın yaşandığı duyuruldu. Ankarada patlama sonrası MTA yangın ihbarı üzerine ekipler sevk edildi. Ankara doğalgaz patlaması!

Gündem 20.10.2021 - 10:44 20.10.2021 - 10:52 Gülcan Özer

Ankara'da patlama son dakika olarak haber ajanslarına geçilirken konu hakkında Ankara Valiliği resmi açıklama yaptı. Ankara Eskişehir Yolu patlama ile sarsılırken çevrede yüksek patlama gürültüsü ve sonrasında gökyüzüne yükselen dumanlar ile büyük panik yaşandı. 

SON DAKİKA ANKARA HABERLERİ: ESKİŞEHİR YOLU PATLAMA İLE SARSILDI, MTA YANGIN İHBARI YAPILDI! 

Ankara Eskişehir yolu üzerinde yer alan Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü yerleşkesinde şiddetli patlama panik yarattı. Önce yüksek sesle patlama yaşanan yerleşkede sonrasında ise yoğun alev ve dumanlar görüldü, yangın çıktı. Yangın ve patlama ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından yapılan ilk bilgilendirme açıklamasında "Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü içerisinde doğalgaz kazanında patlama olduğuna dair gelen ihbarlar üzerine 09.57'de Merkez, Bilkent ve Çayyolu istasyonları bölgeye sevk edilmiş olup ekiplerimiz seyir halindedir" denildi.

Ankara Valiliği ise yaşanan panik üzerine yapmış olduğu açıklamasında "MTA Genel Müdürlüğü Yerleşkesindeki doğal gaz iletim hattında oluşan gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlama sonucu çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Herhangi bir can kaybı ya da yaralı bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer vererek yangının kontrol altına alındığını, can kaybı ya da yaralı olmadığı bilgisini paylaştı.

ankara-patlama-duyurusu

Yaşanan patlamanın ardından MTA Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Kurum girişindeki doğalgaz vanamızda patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır müdahale devam etmekte olup kontrol altına alınmıştır" denilerek doğalgaz patlaması yaşandığı doğrulandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@