Ankara Esenboğa havalimanında iki katlı kiralık ticari alan ihalesi

DHMİ Genel Müdürlüğü bir duyuru ile Ankara Esenboğa Havalimanında yer alan iki katlı ticari alanın aylık 27.000 TL muhammen bedel ile kiralanması için ihale düzenleneceğini ilan etti.

Emlak Haberleri 25.04.2022 - 14:54 25.04.2022 - 14:54 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Yeni yayımlanan ihale duyurusunda kurum; Ankara Esenboğa Havalimanı gümrük binasının yanında yer alan 150 m²’lik mahal (78 m²’lik açık alan ile 72 m²’lik oturum alanına sahip en fazla 2 katlı ticari alanın kiralanacağını duyurdu. Genel olarak kargo ve antrepo hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanacak olan ticari alan için aylık 27.000 TL muhammen bedel belirlendiği duyuruldu. 

İhaleye katılacak olanlar başvurularını yaparken kurumun bildirdiği esasları göz önünde bulunduracaklar. Bu çerçevede kurum 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu ile 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa tabi olmadan ihaleyi düzenleyecek. 

ANKARA'DA HAVALİMANINDA KİRALIK DÜKKAN İHALE İLANI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yayımlanan duyuruya göre; ihale işlemleri 10 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. İhaleye katılacak olan kişiler veya şirketler başvuru işlemlerini bu tarihe kadar tamamlayacaklar. Başvurular için ilk adım ihale için hazırlanan satış dosyasının alınması olacak. Bu dosya satış sözleşmesi örneği ile birlikte DHMİ Genel Müdürlüğü Pazarlama ve Ticaret Dairesi Başkanlığından veya Ankara Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğünden alınacak.

Dosya ve tüm ekleri için isteklilerin 250 TL ödeme yapması gerekecek. İhale dosyasını alanlar ve ihaleye katılmak için karar verenler 75.000 TL geçici teminat bedeli ödeyecekler. Ödemelerin yapılmasının ardından ihale dosyasında sıralanan evraklar ile başvuru işlemleri tamamlanacak. Kurum bu noktada yapmış olduğu açıklamasında "İstenen belgeleri eksik, yanlış veya zamanında getirmeyenlerin müracaatları yapılmamış sayılacaktır." uyarısında bulundu. Kurumdan detaylaarı öğrenmek isteyenler 0 312 204 22 97 numarasından bilgi alabilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@