Ankara Gölbaşı'nı Bilardonun Merkezi Yapacak Tesisin İnşaatı Devam Ediyor

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde Bilardo Turnuva Tesisi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. İnşaat tamamlandığında dünyanın ilk ve tek bilardo turnuva tesisi Ankara'da faaliyete geçmeye hazır hale getirilecek.

Ankara Gölbaşı'nı Bilardonun Merkezi Yapacak Tesisin İnşaatı Devam Ediyor

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi son dönemlerde spor tessi yatırımları ile gündeme geliyor. Gölbaşı Belediyesi koordinasyonunda başlatılan tesisleşme hamlesi sonuçlarını vermeye başladı. Gölbaşı'nı merkezi yapmak için hareket eden yetkililer dev bir tesisin temelini atmış ve ardından da inşaat çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanmıştı. Bilardonun merkezi olacak bu tesis Uluslararası bilardo turnuvalarına da ev sahipliği yapacak. Bunun yanında geleceğin bilardocularının yetiştirileceği tesis ile Gölbaşı bilardo sporunda otorite haline gelecek.

2 BİN METREKARELİK İNŞAAT ALANINA DEV BİLARDO TESİSİ

Gölbaşı Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre 2 bin metrekarelik alana inşa edilen bilardo kompleksi hem Türkiye'de hem de dünyada ilk olma niteliklerine sahip bulunuyor. Yeni tesis hakkında konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Tesisimizde inşaat çalışmalarımıza büyük bir hız vermiş bulunuyoruz. Bu tesis tamamlandığında hem sporumuz hem de Gölbaşı'mız önemli kazanımlar elde edebilecek konuma gelecektir. Dünya ve Avrupa şampiyonalarını burada yapacağız. Dünyanın en önemli bilardo sporcuları maharetlerini Gölbaşı'nda sergileyip şampiyon olmak isteyecekler. ABD'den tutun Japonya'ya, İspanya'dan tutun Güney Kore'ye kadar tüm dünya şampiyonlarına ev sahipliği yapacağız.” dedi.

TESİS İÇERİSİNDE HANGİ YAPILAR OLACAK?

İnşaat çalışmaları devam eden tesisin içindeki yapılara dair de bilgilendirmede bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Tesisimizin içerisinde çeşitli birimler yer alacak. Federasyon binası burada olacak. Turnuva salonu, fuaye, kafeterya, mutfak, seyirci ve sporcu giriş ve çıkış alanları, sporcu soyunma odaları, sporcu dinlenme odaları, sinema koltuklu çift tribün, localar, toplantı salonları, açık otopark gibi alanlar bulunacak.” ifadelerini kullandı.

Gölbaşı Belediyesi'nin kontrolünde tesisin inşaat çalışmalarına devam ediliyor. Kaba inşaat tamamlandıktan sona tesis içerisinde ince işçilik süreci başlayacak. Tesisin oldukça nitelikli yapı malzemeleri ile yapılacağı ve dünyanın önemli tesislerinden birisi haline getirileceği açıklandı.