Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya ve 34 ilde TOKİ'den 129.000 TL'den başlayan fiyatlarla konut satışı Mayıs listesi

Mayıs 2022 TOKİ konut satış listesinde 3 büyük kent olan Ankara, İstanbul, İzmir bulunuyor. Bu şehirlerin yanında 36 şehirde daha konut satışı yapacak olan kurum başvuruları almaya devam ediyor.

Finans 12.05.2022 - 12:26 12.05.2022 - 12:26 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Mayıs 2022 dönemi konut satış listesinde toplam 39 şehir bulunuyor. Kuralı yada kurasız konut satışları dışında açık artırma usulü ile yapılacak olan konut satışlarına başvuru yapacak olan vatandaşlar işlemleri banka şubelerinden tamamlayacaklar. 

17 VE 18 MAYIS TARİHİNDE AÇIK ARTIRMALAR VAR BAŞVURULARI KAÇIRMAYIN

Mayıs ayı TOKİ gayrimenkul listesinde toplam 294 gayrimenkul satışı yapılacak. Bu gayrimenkullerin 105 tanesi konut olurken 189 tanesi ise işyeri vasfında. Konut satışları 2+1 ve 3+1 konutlar oluşurken işyerinin türleri değişiyor.

Konut almak isteyenler için 39 şehir listede yer alıyor. Bu şehirlerin ilk 5 sırasında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya yer alırken bu kentlerin dışında "Adana, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Bolu, Denizli, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir,  Kocaeli, Kütahya, Isparta,  Mersin, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yozgat" illeri listede yer alıyor. 

İşyeri almak isteyenler için de yine Türkiye'nin en büyük 3 kenti liste değil Sadece İzmir'de işyeri satışı yapılacak. 

Dükkan almak isteyenler için İzmir ile satış yapılacak diğer şehirler "Ağrı, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Gaziantep,  Giresun, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Mersin, Muş, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak" olarak listelendi. 

Başvuru yapmak isteyenler bu işlemlerine dair tüm bankacılık aşamasını Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden tamamlayacaklar. Başvurular ve teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@