Ankara, İstanbul, Konya, Trabzon ve 8 Şanlı Şehir Listede! Hiçbir Yerde Olmayan Fiyatlarla Milli Emlak Kamu Konutları

Kamu konutları satış listesinde 10 ilan kaldı. Kamu konutu almak isteyenler için Milli Emlak tarafından ilan edilen konut satış listesini ve ihale tarihleri detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Emlak Haberleri 24.12.2021 - 09:10 24.12.2021 - 09:10 Mustafa Karagöz

Kamu konutu almak isteyenler için kurumların yılsonu ilanları tükenmek üzere. 31 Aralık tarihine kadar başvuruları alınacak olan sadece 10 duyuru var. 10 duyuru arasında Ankara İstanbul gibi büyük kentlerin yanında daha az nüfuslü şehirlerde bulunuyor. İşte yılın tamamlanmasına son bir hafta kala kamu konutu satış ilanları. 

KAMU KONUTU SATIŞ LİSTESİ SON BİR HAFTA

Kamu konutu satış listesinde yer alan ilanların çok büyük bir kısmı İl Milli Emlak Müdürlükleri tarafından yayımlandı. Bunun yanında belediye başkanlığı ve SGK DSİ gibi kurumların da ilanları bulunmakta. Kendi evini almak isteyenlerin değerlendirebileceği evlere dair liste hem yazılı olarak fiyatları ile birlikte hemde görsel olarak şöyle;

* Ankara Çeve ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anıt Emlak Müdürlüğü Keçiören ve Çankaya'da daire satışı yapacak. Konutlar için belirlenen fiyat 110.000 TL'den başlıyor. 

* Bismil Milli emlak şefliğinden gayrimenkuller ihale ile satılacaktır. Diyarbakır için fiyatlar 205 bin TL'den başlıyor. 

* Güngören Belediyesi 105 gayrimenkulü ihale ile satacak. İstanbul için fiyatlar 1 milyon 796 bin TL'den başlıyor. 

* Konya Karatay'da 7 adet taşınmaz 540 bin TL'den başlayan ilk teklif fiyatlarıyla ihaleyle satılacak.

* Rize'de 3+1 daire ihale ile satılacaktır. SGK tarafından satılan konut için 175 bin TL değer belirlendi. 

* Gediz Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinden Hazineye ait 2 adet daire 204 bin TL ve 225 TL'den başlayan muhammen bedeller ile satılacak. 

* Mardin Artuklu'da Hazineye ait 14 adet konut ihale ile satılacaktır. Tüm daireler için ilk teklif fiyatı 300.000 TL olarak açıklandı. 

* Edirne çevre ve şehircilik il müdürlüğün' den 7 adet konut satışı yapılacaktır. Ancak öncelikli konut satış hakkı kapsamında tüm daireler doludur. Fiyatlar 220.000 TL'den başlıyor.

* Trabzon Şalpazarı'nda 4 adet dairenin satışı yapılacak. Fiyatlar 39 bin TL ve  50 bin TL'den başlıyor.

* Konya Ereğli'de İvriz Sulama Birliği'ne ait bir daire 240 bin TL muhammen bedel ile satılacak.

KONUT SATIŞ LİSTESİ VE İHALE TARİHLERİ

kamu konutu 2 24 aralıkkamu konutu 1 24 aralık

KAMU KONUTU ALMAK İSTEYENLER

Kamu konutlarından almak isteyenler başvurularını kurumlara yapacaklar. İhale sürecinden kurumlara doğruda gidilerek ihale şartnamesi alınabilir. Ayrıca basın ilan kurumundan satışlar için kılavuzlara da ulaşılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@