Ankara, İstanbul ve İzmir İçin Son Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı!

31 Mart yerel seçimleri için geri sayım hızla devam ederken son seçim anketleri sonuçları da açıklandı. İstanbul, İzmir ve Ankara seçim anketi sonuçları 2019!

Gündem 20.03.2019 - 12:26 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

31 Mart yerel seçimleri için geri sayım hızla devam ederken son seçim anketleri sonuçları da açıklandı. İstanbul, İzmir ve Ankara seçim anketi sonuçları 2019!

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala seçim rekabeti artarak yükselmeye devam ediyor. Özellikle de 3 büyük şehirde seçim anketleri yakından takip ediliyor. Ankara, İstanbul ve İzmir için seçim anketi çalışması yapan Emax Araştırma ve Danışmanlık şirketi seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Şirket 3 büyük şehirde 18 yaş ve üzeri toplam 5 bin 711 kişi ile anket çalışması gerçekleştirdi. Elde edilen verilere göre Ankara ve İstanbul'da Cumhur İttifakı adayları önde çıkarken İzmir'de Millet İttifakı adayı birinci oldu. Ankara Seçim Anketi Sonuçları 2019Seçim sonuçlarının en çok merak edildiği illerin başında yer alan Ankara'da Emax tarafından yapılan anket sonucunda Mehmet Özhaseki önde çıktı. Mehmet Özhaseki yüzde 44,3 ile birinci sırada yer alırken Mansur Yavaş ise ikinci sırada yer aldı. Ancak ikilinin arasındaki fark son derece küçük olurken Ankara seçiminin kaderini kararsız olan seçmenin oyunun belirleyeceği de kesinleşmiş oldu. Yani Ankara'da seçim hala ortada gibi görünüyor. 

Konsensus tarafında yapılan seçim anketi sonuçlarında ise Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş seçimlerde önde görünüyor.Konsensus Ankara seçim anketi 2019 verilerine göre ise Mansur Yavaş: Yüzde 50,4 oy oranı ile önde çıkarken Mehmet Özhaseki: Yüzde 47,8 oy oranı ile ikinci Diğer: Yüzde 1,8 oy oranına sahip görünüyor. İstanbul Seçim Anketi Sonuçları 2019Bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz sorusuna ankete katılanların büyük çoğunluğu Binali Yıldırım adını verirken aradaki puan farkının büyük oranda kapanmış olması Ekrem İmamoğlu destekçilerini sevindirdi. 

Konsensus İstanbul anketinde de Binali Yıldırım önde görünüyor. 

Ada Araştırma Şirketi tarafından yapılan ankette ise Ekrem İmamoğlu Önde Görünüyor. 

İzmir Son Seçim Anketi 2019Büyük şehirlerde yapılacak olan seçimde en büyük fark İzmir'de bulunuyor. İzmir'de CHP ve Millet İttifakı adayı Tunç Soyer yüzde 50,1 oy oranı ile anket sonuçlarında birinci çıkıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@