Ankara, İstanbul ve İzmir'de En Çok Konut Satılan İlçeler Hangileri?

Düşen konut fiyatları ev sahibi olmak isteyen kişiler için uygun koşullar oluşturmaya devam ediyor. Peki, 3 büyük ilde en çok konut satılan ilçeler hangileri?

YATIRIM REHBERİ 12.05.2019 - 10:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Düşen konut fiyatları ev sahibi olmak isteyen kişiler için uygun koşullar oluşturmaya devam ediyor. Peki, 3 büyük ilde en çok konut satılan ilçeler hangileri?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler yükselen faiz oranları nedeni ile zorlanmaya devam ederken düşen konut fiyatları aslında cazip koşullar sunuyor. TÜİK konut satış istatistikleri verilerine göre en çok konut satışı yapılan 3 il İstanbul, Ankara ve İzmir olarka sıralanıyor. Peki, bu 3 ilde en çok konut satılan ilçeler hangileri?2019 Ylınını Birinci Çeyreğinde Konut Satış Rakamları Ne Kadar Oldu?Ne yazık ki yükselen faiz oranları nedeni ile 2019 yılında konut satış rakamları düşmeye devam etti. 2019 yılının ilk 3 ayını kapsayan birinci çeyreğinde Türkiye genelinde toplamda 256 bin 433 adet konut satışı gerçekleştirildi. En fazla konut satılan il 47 bin 57 adet konutun satıldığı İstanbul olurken İstanbul'u Ankara ve İzmir takip etti. 

(Tablo Posta Gazetesinden alınmıştır)Gayrimenkul Sektörünün Kalbi İstanbulTürkiye'nin en kalabalık şehri olmasının yanı sıra sürekli olarak göç alması ve yabancılarında yoğun ilgi gösterdiği İstanbul emlak sektörünün merkezi olmaya devam ediyor. Posta Gazetesi yazarlarından Meltem Kara tarafından yapılan habere göre İstanbul'un en çok konut satılan ilçesi Esenyurt olarak öne çıkıyor. 2019 yılının ilk 3 aylık döneminde Esenyurt ilçesinde 7 bin 107 adet konut satışı gerçekleşti. İstanbul'un en az konut satılan ilçesi ise Beykoz oldu. Beykoz'da sadece 3 aylık dönemde 72 adet konut el değiştirdi. Ankara'da En Fazla ve En Az Konut Satılan İlçe Hangisi?İstanbul'un ardından en fazla konut satılan il olan Ankara'da 2019 yılının birinci çeyreğinde toplamda 25 bin 94 adet konut el değiştirdi. En fazla konut satışı yapılan Ankara ilçesi Keçiören oldu. Keçiören'de Ocak - Mart 2019 döneminde toplam 3 bin 785 adet konut el değiştirdi. Mamak, Çankaya, Yenimahalle ve Altındağ Ankara'da en çok konut satılan ilçeler olarak sıralınırken Ankara'da en az konut satılan ilçe ise 3 aylık dönemde sadece 2 bin 143 adet konutun satıldığı Etimesgut oldu. İzmir'in En Çok ve En Az Konut Satılan İlçeleri Hangileri?Ege Bölgesinin parlayan yıldızı İzmir'de ise 2019 yılının ilk 3 ayında toplam 14 bin 564 adet konut satışı yapıldı. izmir'de en çok konut satılan ilçe söz konusu dönemde 1.921 adet konutun el değiştirdiği Buca oldu. Buca'yı Karşıyaka, Çiğli ve Torbalı takip etti. İzmir'de en az konut satılan ilçe ise 634 konutun satıldığı Bayraklı izledi. Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@