Ankara, İstanbul ve İzmir'de İmarlı Devlet Arsaları Satışa Çıkarıldı! Metrekare Fiyat Tablosu

Türkiye'nin üç büyük kentinde yer alan bazı kamu arsaları ile arazilerinin satışları için ihaleler düzenlenecek. Ankara, İstanbul ve İzmir'de yer alan arsa ihaleleri için süreç 1 Ekim'de başladı.

Emlak Haberleri 01.10.2021 - 17:30 01.10.2021 - 17:30 Mustafa KARAGÖZ

Ankara, İstanbul ve İzmir'de yer alan 3 farklı belediye başkanlığı kendilerine ait olan bazı arazi ile imarlı arsaların satışlarının yapılacağını duyurdu. Satış işlemleri ve ihale sürecine dair bilgi veren belediye başkanlıkları ihalelere katılmak isteyenlerin neler yapmaları gerektiğini ve başvuru aşamalarını aktardılar. 

ANKARA KIZILCAHAMAM ARSA SATIŞ DUYURUSU

Kızılcahamam Belediyesi yayımladığı duyurusunda İsmetpaşa Mahalesinde yer alan 282 metrekare arsanın ihale ile satılacağını duyurdu. Arsa satışlarına yayımlanan açıklamada ihale detayları paylaşıldı. Belediye duyurusunda "Mülkiyeti Belediyemize ait Ankara İli Kızılcahamam İlçesi İsmetpaşa-imar mahallesi aşağıda ada, parsel ve  yüzölçümleri yazılı  Arsa vasıflı taşınmaz mal 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesine göre Açık Artırma usulü ile satılacaktır." bilgilerini verdi. Arsanın muhammen bedel fiyatı ile özelliklerine dair aşağıda yer alan tablo paylaşıldı. 

kızılcahamam arsa satışı 1 ekim

İZMİR ALİAĞA'DA ARSA SATIŞ DUYURUSU

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gayrimenkul satış ilanında bir adet dükkan ile 2 adet arsanın satışının yapılacağını açıkladı. Arsaların satış işlemleri ve ihale sürecine dair il milli emlak müdürlüğü "tabloda belirtilen taşınmazların 2886 sayılı Kanunun 45. Maddesine göre satış ihaleleri Adalet Mah. Anadolu Caddesi No: 41/2 Bayraklı / İZMİR adresindeki İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Daire Başkanlığı) binasının zemin katında İhale Odasında, komisyon huzurunda belirtilen gün ve saatte yapılacaktır." bilgisini verdi. Arsa ve dükkan satışları için başvuru yapmak isteyecekler için fiyat ve imar durumu tablosu şu şekilde; 

aliağa arsa satışı 1 ekim

İSTANBUL TUZLA'DA İMARLI ARSA SATIŞI

Arsa satışı için bir duyuru da İstanbul Tuzla Belediye Başkanlığı'ndan geldi. Tuzla Belediyesi 7104 m² işyeri alanını ihale yöntemi ile satacağını açıkladı. İhaleye katılmak isteyenler için ihale sürecine dair Tuzla Belediyesi "1-Belediyemize ait  taşınmazların satış ihalesi,  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 36. Maddesine göre Belediyemiz Encümen Salonunda 19.10.2021 Salı günü Saat:14:00'da  Kapalı Teklif  Usulü  ile  yapılacaktır." açıklamasında bulundu. Muhammen bedel ve arsa özelliklerine ilişkin tablo da duyuruda yer aldı. 

tuzla arsa satışı 1 ekim

İHALE TARİHLERİ

Ankara Kızılacahamam'da yer alan arsa satışı için ihale işlemleri 11 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek. İzmir için arsa satış ihalesi 15 Ekim tarihinde yapılacak. İstanbul Tuzla'da yer alan arsa için ise ihale tarihi 19 Ekim olarak duyuruldu. Başvurular kurumlara şahsen yapılabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@