Ankara-Kahramankazan Yolu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Ankara-Kahramankazan Yolu Genişletme Projesi ile gerçekleşen törende Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, konuşma yaptı.

Yatırım Rehberi 19.08.2017 - 16:30 15.07.2021 - 00:22 Serhat Karaman

Ankara-Kahramankazan Yolu Genişletme Projesi ile gerçekleşen törende Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, konuşma yaptı.

Binali Yıldırım'ın katılımı ile Ankara-Kahramankazan Yolu Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. Gerçekleşen Ankara-Kahramankazan Yolu Temel Atma Töreni'ne, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı.

Törene katılan Ahmet Arslan, projenin birçok il ve ilçeye hizmet edeceğini belirtti. Ankara-Kahramankazan Yolu Genişletme Projesi'nin uluslararası kavşak konumunda bulunan ülkemizin uluslararası koridorlarının tamamlayıcısı olacağını ifade etti.

Sanayi Geliştikçe Trafik Artacak

Transit trafiğin en yoğun olduğu bölgelerin başında gelen Ankara-Kahramankazan Yolu, bölgede sanayinin gelişmesiyle bu trafiğin gün geçtikçe artacağı belirtildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; “Saygıdeğer Başbakanım, talimatınız vardı. 'Kahramankazan sanayi bölgesi oldu, Ankara'ya yaklaşmalı, diğer coğrafyalara kolay erişmeli, bu yolu genişletin' talimatınızı temel atma aşamasına getirmiş olmaktan memnuniyet duyuyorum” şeklinde konuştu.

‘Hayırlı Uğurlu Olsun’

Ahmet Arslan Kazan için farklı projelerin de olduğunu dile getirerek; "100 bin kişilik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ailesi olarak milletimizin hizmetinde sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın izinden giderek, gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Ne zaman ki bir yol söz konusu olursa, yolumuzu açmak adına ortaya koydukları destek, talimat, önderlik ve liderlik için sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a teşekkürlerimizi arz ediyorum.

Proje sadece Kahramankazan'a değil, Kızılcahamam ve Ankara'ya, bu coğrafyada Gerede başta olmak üzere birçok ilçeye ve ile hizmet edecek. Daha da önemlisi bu proje, uluslararası kavşak konumunda bulunan ülkemizin uluslararası koridorlarının tamamlayıcısı olacak. Hayırlı, uğurlu olsun" açıklamasını yaptı.

2x2 Şeritlik Yol 2x3 Şerit Oluyor

28,4 kilometrelik bölümü kapsayan Ankara-Kahramankazan bölünmüş yolu genişletme çalışmaları, çevre yolundan başlayarak ilçe çıkışında sona erecek şekilde planlanıyor. 2x2 şerit olarak bölünmüş yol, 2x3 şeride çıkarılacak. Proje kapsamında 9'u üst geçit, 3'ü alt geçit toplam bin 270 metrelik 12 köprülü kavşak inşa edilecek.

Ankara-Kahramankazan Yolu Genişletme Projesinin, 15 Temmuz 2019'da tamamlanması planlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@