Ankara Kızılcahamam Belediyesi'nden İhaleyle Satılık 15 Adet Yatırımlık Arsa!

Ankara Kızılcahamam Belediyesi tarafından 15 adet arsa satışa çıkarıldı. Arsa yatırımı yapmak isteyenler için uygun olan arsaların satışları ihale ile yapılacak.

Ankara Kızılcahamam Belediyesi'nden İhaleyle Satılık 15 Adet Yatırımlık Arsa!

Türkiye'de belediyelerden arsa satışlarına devam ediliyor. Belediyeler kendi mülkiyetlerinde olan arsaları ihaleyle satarak bütçelerine ek kaynak oluşturabiliyorlar. Arsa yatırımı yapmak isteyenler ise ileriye dönük uygun fiyatlarla gayrimenkul yatırımı yapıyorlar. Bu şekilde gayrimenkul sektönüne de hareketlilik gelerek çok yönlü faydalar elde edilebiliyor.

15 ADET SATILIK ARSA

Ankara ili Kızılcahamam Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan 15 adet arsa satışa çıkarıldı. Arsalar için kapsamlı açıklamalar ise Kızılcahamam Belediyesi tarafından yayınlanan ilan ile kamuoyuna duyuruldu.

SATIŞA ÇIKARILAN ARSALAR NEREDE?

Kızılcahamam Belediyesi satışa çıkarılan arsaların nerede olduğunu kamuoyuna duyurdu. Buna göre bu arsalar Ankara ili Kızılcahamam ilçesi İsmetpaşa ve kemalpaşa mahallelerinde bulunuyor. Çeşitli büyüklüklerde olan bu arsaların en küçüğünün 746 metrekare ve en büyüğünün de 1045 metrekare olduğu açıklandı.

ARSALARIN MUHAMMEN BEDELLERİ DUYURULDU

Kızılcahamam Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsalar ile alakalı olarak muhammen bedeller kamuoyuna duyuruldu. Metrekare sistemi ile açıklanan bu muhammen bedeller arsa yatırımı yapmak isteyecekleri ikna edecek miktarlarda oldu. Buna göre arsaların metrekaresi için 300 TL ile 350 TL muhammen bedeller belirlendi. Arsaların metrekareleri ile muhammen bedellerinin çarpımı ile toplam muhammen bedeller bulunabiliyor.

kızılcahamam belediyesi arsa satış ihalesi

İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

Kızılcahamam Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsalar için ihale gerçekleştirilecek. Bu ihaleler her arsa için ayrı ayrı yapılacak. Arsaların ihaleleri aynı gün ama ayrı saatlerde yapılacak. Belediye encümeni tarafından yapılacak olan bu ihaleler için 2 Eylül tarihi belirlendi. 2 Eylül 2021 tarihinde yapılacak olan bu ihaleler ile arsaların satışları gerçekleştirilecek.

EN YÜKSEK TEKLİF SAHİPLERİ ARSALARI SATIN ALACAK

Yatırım yapmak isteyenler ihaleye katılmak için ihale şartnamesini Kızılcahamam Belediyesi'nden temnin edebilecekler. Bu şartnamede yer alan esaslara göre tekliflerini hazırlayacak olan katılımcılar ihale gününden önce tekliflerini Kızılcahamam Belediyesi'ne teslim edecekler. Bu teklifler üzerinden yapılacak ihalelerin sonucunda en yüksek tekliflerin sahipleri arsaları satın almaya hak kazanacaklar.

Arsaların ihale bedellerinin hangi şartlarda ödeneceği ise Kızılcahamam Belediyesi tarafından ihale şartnamesinde açıklanacak. Katılımcılar bu konuda elde edecekleri bilgilere göre hareket edebilecekler.

SONRAKİ HABER