Ankara Kuyumcular Odası Başkanından Fiyat Tahmini: 2021 Yıl Sonunda Gram Altın 600 TL, Çeyrek Altının Fiyatı 1.000 Lira!

Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Çavuşçulu altın fiyatları yorumu yaptı. Kuyumcuların altın yorumları, yıl sonunda altın ne kadar olur, altın fiyatları ne olacak, gram, çeyrek altın ne kadar olur?

Finans 01.11.2021 - 15:20 01.11.2021 - 15:20 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında dolar kuru rekora yükselirken altın fiyatlarına da peşinden sürüklemişti. Dış piyasada ons altın fiyatında yaşanan yükseliş, iç piyasada ise dolar kurundaki rekor ralli hareketinden destek bulan gram altın 25 Ekim 2021 Pazartesi günü 564 TL seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırmıştı. 

Dolar kurunda yaşanan yükselişin durması, ons altında düşüşün başlaması ve piyasalardaki risk iştahının azalması ile beraber altın fiyatları yönünü yeniden aşağıya çevirirken sürecin devamı ise merak konusu olmuştu. Yoğun kar satışı baskısı altında olan altın fiyatları hakkında son değerlendirme ise Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşçulu tarafından yapıldı. 

KUYUMCULAR ALTIN YORUMLARI: 2021 YILI GRAM VE ÇEYREK ALTIN TAHMİNİ! 

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmayı değerlendiren Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşçulu her sene yıl sonunda altın fiyatlarında bir dalgalanma yaşandığını vurgulayarak "Altın fiyatları yükselmeye başladı. Geçmiş dönemlerde de böyle olmuştur. Yıl sonuna doğru yaklaşılırken mutlaka altın fiyatlarında bir değişim yaşanırdı. Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi de bu değişimi destekledi. 

çeyrek altın fiyatı tahmini

2021 YIL SONUNDA 1 ÇEYREK ALTIN KAÇ TL OLUR?

530 - 540 TL arasında fiyatlar değişecek gibi görünüyor. Yıl sonu itibari ile ne olur? Gram altının fiyatı bizim tahminimiz yıl sonunda 600 TL olacağı yönünde. Çeyrek altının fiyatı için de tahminimiz bin TL olacak yönünde. Bizim küçük tasarrufçulara tavsiyemiz altın almaları yönünde. 2021 senesinin başında gram altın 445 liraydı, çeyrek altın 760 TL civarındaydı. 

kuyumcuların gram altın tahmini

Bu da bize gösteriyor ki altın fiyatı arada sırada düşse de sonunda mutlaka kazandırıyor. İki ileri bir geri de olsa altın fiyatları yatırımcısına mutlaka kazandırıyor. Uzun vadede altın hep getiri sağlıyor" diyerek 2021 yıl sonu gram altın fiyatı tahmini için 600 TL ve çeyrek altın fiyatı tahmini olarak ise bin TL rakamını telaffuz etti. 

altın fiyatı listesi 1 kasım 2021

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE?

Yaşadığı sert yükselişin ardından yoğun kar satışı baskısı yiyen altın fiyatlarında dolar kurundaki çözülme ile başlayan düşüş Kasım ayınının ilk gününde de devam etti. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı yükseliş göstermesine rağmen 1800 dolar seviyesini aşamazken iç piyasada ise gram altın 547,98  TL ve çeyrek altın ise 893 TL seviyesinden işlem görmeyi sürdürüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@