Ankara, Muğla, İstanbul! 200 Bin Liraya Milli Emlak Kamu Lojmanı ve Ucuz Satılık Ev İlanları Yayımlandı

Kamu lojmanları ve devletten satılık memur evleri için beklenen Mayıs ayı ilanları Milli Emlak tarafından yayımlandı. Ankara kamu lojman satışı yanı sıra İstanbul ve Muğla için de ilanlar geldi.

Emlak Haberleri 12.05.2022 - 14:10 12.05.2022 - 14:10 Gülcan Özer

Mülkiyeti devlete ait olan taşınmazlar için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yeni satış ilanları yayımlanmaya devam ederken Mayıs ayının beklenen kamu lojman satış ilanları geldi. Atıl durumda olan lojmanları ekonomiye kazandırmak ve devletin kasasına ek gelir girişini sağlamak adına başlatılan lojman satışları için Mayıs ayı ilanları yayımlandı. 

Yayımlanan ilanlar kapsamında aralarında Ankara, İstanbul ve Muğla'nın yer aldığı 3 ilde devlete ait satılık kamu lojmanları duyuruldu. Yayımlanan ilanlarda en düşük konut fiyatı 200 bin liradan başlarken lojman alan kişilere aynı zamanda lojman konut kredisi ile taksitle ev sahibi olma fırsatı da sunuldu. Milli Emlak üzerinden yapılan satışlarda vergi muafiyeti de sağlandığı için bu taşınmazları alan kişiler 5 sene boyunca emlak vergisi de ödemeyecekler. 

MİLLİ EMLAK ANKARA KAMU LOJMAN SATIŞI MAYIS 2022!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken yaşanan yükseliş ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşları zorlamaya başlamıştı. Özellikle de Ankara ve İstanbul'da yaşanan konut fiyatlarındaki yükseliş ile evlerin fiyatları 1 milyon lirayı aşarken ucuz ev sahibi olmak isteyen kişiler devletten satılık taşınmaz ilanları ile duyurulan kamu lojman satışı duyurularını takip etmeye başlamıştı. 

muğla istanbul ankara konut ilanları

Bu kapsamda yayımlanan son ilanlarda Ankara, Muğla ve İstanbul'da satılık kamu lojmanları duyuruldu. Ankara Keçiören'de Milli Emlak'tan satılık lojman ilanı kapsamında 200 bin liraya ev sahibi olma imkanı sunulurken İstanbul Fatih'te yer alan satılık kamu lojmanı fiyatı ise 250 bin TL fiyatı ile satışa çıktı. Muğla'nın Menteşe ilçesinde yer alan lojman satışı için ise fiyat 390 bin TL olarak belirlendi. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@