Ankara Niğde Otoyolu Çalışmaları Ne Durumda, Ne Zaman Açılacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Ankara Niğde Otoyolu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Ankara Niğde otoyolunda son durum ne, ilk etap ne zaman açılacak, Ankara Niğde otoyolu nerelerden geçer? Ankara Niğde Otoyolu Gölbaşı güzergahı haritası haberimizde!

Gündem 17.11.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Ankara Niğde Otoyolu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Ankara Niğde otoyolunda son durum ne, ilk etap ne zaman açılacak, Ankara Niğde otoyolu nerelerden geçer? Ankara Niğde Otoyolu Gölbaşı güzergahı haritası haberimizde!

Ulaşım açısından büyük önem taşıyan Ankara Niğde Otoyolu projesi hakkında yeni açıklama geldi. Ankara Niğde Otoyolu Güzergahı İlk Etabı Mart Ayında Açılacak?Özellikle de Ankara çıkışında yaşanan yoğun trafik sorununu çözmek için büyük önem taşıyan Ankara Niğde Otoyolu projesinde birinci etabın Mart ayında tamamlanması planlanıyor. Konu hakkında Hürriyet Gazetesi'ne özel bir röportaj veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan  ''Gölbaşı’ndan Konya bağlantısını rahatlatacak Ankara-Niğde Otoyolu’nun ilk etabının mart ayında açılacak, Eskişehir Yolu üzerinden  İzmir  ve Eskişehir bağlantısını rahatlamakta Ankara-Sivrihisar ile Elmadağ üzerinden Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak Ankara-Samsun çıkışlarının ihalesinin ise 2020 yılının başında yapılacak" diyerek merak edilen soruları yanıtladı. Ulaşım Projeleri İle Büyükşehirlerde Trafik Sorunu Çözülecek! Büyükşehirlerde trafik miktarının giderek arttığını bu nedenle de ulaşım projelerinin öneminin arttığını belirten Bakan Turhan "Ekonominin, sanayinin, tarımın, turizmin olduğu yerlerde 4-5 kat arttı. Yapmış olduğumuz bölünmüş yolların kapasitesini doldurduğumuz güzergâhlar var. Bunlar şimdi yüksek kapasiteli, yüksek standartlı yollar istiyor" diyerek  "Büyükşehirlerimizde bunlar genişleyecek.Ankara’da 7 tane giriş ve çıkış var. Şimdi Ankara-Konya çıkışını önümüzdeki martın sonunda inşallah açıyoruz. Kulu’ya kadar burayı açacağız. Niğde’ye kadar da haziran-temmuz gibi bağlıyoruz. Bu Ankara çıkışında çok önemli bir hizmet. Ankara-Samsun çıkışında Ankara-Delice arası için kredi arayışında olan firmalar var, bir kaç firma geldi. İyi bir rekabet olacağını bekliyoruz.Ankara-Sivrihisar, İzmir çıkışı bunun ikisini yap-işlet-devret ile 2020’nin başlarında ihale etmeyi planlıyoruz. Çünkü buralara yap-işlet-devret ile ilgili talep var. Bu ticari kredi değil. Yapacak işletecek bize devredecek. İstanbul-İzmir gibi Kuzey Marmara Otoyolu, İzmir-Çandarlı Otoyolu gibi" açıklamasında bulundu. Ankara Niğde Otoyolu Gölbaşı Güzergahı Haritası

Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@