Ankara Polatlı'da Patlama! Gecekonduda Tüp Patladı, 2 Kişi Yaralı Olarak Kurtarıldı!

Ankara'nın Polatlı ilçesinde bir gecekonduda patlama meydana geldi. Gerçekleşen patlama sonucunda iki kişinin yaralandığı bildirildi. 

Gündem 21.11.2021 - 00:49 21.11.2021 - 00:49 Engin Uzunoğlu

Ankara'da geçtiğimiz günlerde Keçiören'de 3 katlı bir binada tüp patlaması meydana gelmiş ve bu patlamanın sonucunda 2 kişi hayatını kaybetmişti. Büyük tahribatla neticelenen bu patlamanın ardından Ankara'da bu akşam saatlerinde bir patlama daha meydana geldi. Patlamanın Polatlı ilçesinde bulunan bir gecekondunda gerçekleştiği açıklandı. 

ANKARA POLATLI'DA GECEKONDUDA TÜP PATLADI

Ankara'nın Polatlı ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki Esen Sokak'ta bulunan bir gecekonduda akşam saatlerinde oldukça yüksek sesli bir patlama oldu. Büyük bir endişeye neden olan patlamanın yine bir tüp patlaması olduğu bildirildi. Edinilen bilgiye göre patlamanın olduğu gecekonuya yakın bir alanda bulunan otlukta akşam saatlerinde yangın çıktı. Bu yangın kısa bir sürede gecekonduya kadar ulaştı ve yapı alev aldı. Gecekonduda bulunan tüpün de yangın nedeniyle patlaması ile alevler eve hakim oldu. 

YANGINDAN İKİ KİŞLİ YARALI OLARAK KURTARILDI

Patlamanın duyulması ile çevredeki sakinler büyük bir endişeye kapıldılar. Yaşanan patlamanın komşuları olan gecekonduda gerçekleştiğini gören vatandaşlar hemen harekete geçtiler. Yetkili birimlere yapılan ihbarların ardından bölgeye itfaiye, emniyet ve sağlık birimleri geldi. Olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri anında yangına müdahale ettiler. İtfaiye ekipleri yangını kontrol almaya çalışırken gecekondu içerisinde bulunan şahısları da kurtardılar. Yaralı olarak kurtarılan şahıslar için hazır bulunan sağlık ekipleri hemen müdahalede bulundular.

YARALILAR HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDILAR

Yanan gecekondu içerisinden itfaiye ekipleri tarafından çıkartılan iki şahıs olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptıkları ilk müdahalenin ardından hastaneye sevk edilerek tedavi altına alındılar. İtfaiye ekipleri yangının soğulma çalışmalarını sürdürürken yetkili birimler yangına ilişkin soruşturma başlattılar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@