Ankara Pursaklar Belediyesi Askıdaki İmar Planları İçin Yeni Duyurular Yayımladı!

Pursaklar Belediyesi askıdaki imar planları için yeni duyuruları yayımladı. 2 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Pursaklar Belediye Meclisi imar planı değişikliği kararları 30 gün boyunca askıda kalacak ve imar planı itiraz süresi başlatılmış olacak.

Emlak Haberleri 02.07.2021 - 09:09 02.07.2021 - 09:09 Emlak 365

İmar planı değişikliği yapan Pursaklar Belediyesi alınan kararları 2 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlayarak 30 günlük itiraz süresini resmen başlatmış oldu. Ankara Pursaklar Belediye Meclisi tarafından alınan kararların Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylamasının ardından söz konusu değişiklikler askıya çıktı. 

ANKARA PURSAKLAR BELEDİYESİ İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ İLE ASKIYA ÇIKAN KARARLAR! 

5 Mart 2021 tarihinde Pursaklar Belediye Meclisi tarafından görüşülen ve onaylanan Pursaklar, 1. Etap, 2. Etap 1. Bölge, 2. Bölge, 3. Bölge, 4. Bölge Saray 1. Etap ve 2. Etap Uygulama İmar Planları Kapsamında Donatı Alanlarında Yapı Yüksekliklerinin Belirlenmesine Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğİ hakkında kararı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylanması ile beraber söz konusu imar planı değişikliği askıya çıktı. 

5 Şubat tarihinde Pursaklar Belediye Meclisi tarafından görüşülen ve onaylanan Pursaklar, Altınova Yıldırım Beyazıt Mahallesi 102 Sayılı İmar Adasının Kuzeyinde Bulunan Park Alanında Doğalgaz Regülatör Alanı Ayrılmasına Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği kararı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylanması ile beraber söz konusu imar planı değişikliği askıya çıktı. 

5 Şubat tarihinde Pursaklar Belediye Meclisi tarafından görüşülen ve onaylanan Pursaklar, Yunus Emre Mahallesi, 95316 Ada Doğusunda Yer Alan Park Alanında Doğalgaz Regülatör Alanı Ayrılmasına Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği kararı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylanması ile beraber söz konusu imar planı değişikliği askıya çıktı. 

5 Şubat tarihinde Pursaklar Belediye Meclisi tarafından görüşülen ve onaylanan Pursaklar, Mimar Sinan Mahallesi, 95606 Ada Batısında Yer Alan Çocuk Bahçesi Alanında Doğalgaz Regülatör Alanı Ayrılmasına Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylanması ile beraber söz konusu imar planı değişikliği askıya çıktı. 

5 Şubat tarihinde Pursaklar Belediye Meclisi tarafından görüşülen ve onaylanan Pursaklar, Saray Cumhuriyet Mahallesi, 1594 Ada Kuzeyinde Yer Alan Park Alanında Doğalgaz Regülatör Alanı Ayrılmasına Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylanması ile beraber söz konusu imar planı değişikliği askıya çıktı. 

5 Mart tarihinde Pursaklar Belediye Meclisi tarafından görüşülen ve onaylanan Pursaklar (Saray-Ankara) Kurusarı ve Gümüşoluk Mahallelerine İlişkin Uygulama İmar Planı Kapsamında Yapı Yüksekliklerinin Belirlenmesine Yönelik 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylanması ile beraber söz konusu imar planı değişikliği askıya çıktı. 

ASKIYA ÇIKMAK NE DEMEK, İMAR PLANI İTİRAZ SÜRESİ NE KADAR?

İmar planının askıya çıkması yapılan düzenlemenin ilan edilerek vatandaşların itirazına açılmasıdır. Belediyeler ve bakanlıklar tarafından yapılan imar planı değişiklikleri ilgili kurum tarafından ilan edilerek kamuoyuna duyurulmak zorundadır. İtiraz süresi 30 gün olarak uygulanmakta olup bu süre zarfında itiraz edilmeyen düzenlemeler yasal olarak kabul edilmiş sayılır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@