Ankara Pursaklar'da Devasa Tam Hisseli Konut Alanlı İmarlı Hazine Arsaları Herkese Açık Satışa Çıkarıldı

Ankara'nın Pursaklar İlçesi Saray Mahallesinde devlete ait imarlı arsalar satışa çıkarıldı. Başkent Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda toplam 6 arsanın satışı yapılacağı ilan edildi.

Emlak Haberleri 08.02.2022 - 15:53 08.02.2022 - 15:53 Mustafa Karagöz

Ankara'nın Pursaklar İlçesinde yer alan imarlı arsalarda yatırım fırsatı doğdu. Parası olanlar için Başkent Milli Emlak Dairesi bir duyuru ile imarlı arsa satışı yapacağını ilan etti. En düşüğü 4798 m2 olan toplam 6 adet tam hisseli konut imarlı arsa ihale ile satılacak. Arsalar için belirlenen fiyat listesi ve başvurulara ilişkin Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Seyhan Milli Emlak Müdürlüğü kılavuz yayımladı. 

ANKARA'DA MİLLİ EMLAK'TAN DEVLETTEN SATILIK ARSALAR

Ankara'da devletten satılık arsalar listesine bakıldığında ilk dikkat çeken özellik, arsaların m2 büyüklükleri oldu. 6 adet arsanın en küçüğü 4798 m2 olarak açıklanırken en yüksek m2'li arsa 9729 m2 olarak açıklandı. Arsalar için metrekare büyüklüğü dışında, fiyat ve geçici teminat bedeli ödemelerine ilişkin de bilgiler verildi. İşte arsa yatırımı yapacakların ilk bakacakları tablo. 

pursaklar milli emlaktan satılık arsa

Tabloya bakıldığında m2 büyüklüğü 4798 m2 olan imarlı arsa için kurum 1 milyon 920 bin TL muhammen bedel belirlemiş. Listenin en ucuz ikinci ve üçüncü arsaları ise 3 milyon 250 bin TL ve 3 milyon 270 bin TL değerindeki 5.000 ve 5.028 m2 büyüklüğinde olan arsalar oldu. Bu iki arsa dışında fiyatı en yüksek olan ise 98417 / 1 ada parselde bulunan 9729 m2 büyüklükteki arsa oldu.  Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Seyhan Milli Emlak Müdürlüğü kılavuzunda bu arsa için toplam 6 milyon 330 bin TL fiyat belirlendiğini açıkladı. 

İHALE KAPALI ZARF USULÜ MÜ, AÇIK ZARF USULÜ MÜ SATILACAK?

Tabloda yer alan arsalardan almak isteyenler için ihale işlemlerine ilişkin  Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Seyhan Milli Emlak Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Nitelikleri belirtilen taşınmazların satış ve kiralama ihaleleri; 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile karşılarında belirtilen tarih ve saatlerinde, Seymen Emlak Müdürlüğünce kurulacak komisyon huzurunda yapılacaktır." bilgisi verildi. 

İHALE TARİHİ VE SAATİ

Söz konusu ihale işlemleri 1 Mart tarihinde düzenlenecek. İhale işlemleri sabah saat 09.30'da başlayacak. Bu kapsamda ihaleye katılma niyeti olanlar kurumun belirlediği ihale tarih ve saatinden önce başvurularını yapacaklar. Başvurular için hazırlanan şartname ilgili milli emlak müdürlüklerinden görülebilir. Tüm detaylar milli emlak müdürlüğü web sayfası ile 0312 417 71 71 telefon numarasından da öğrenilebilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@