Ankara Sivas YHT Projesi Son Durum: İlk Deneme Projesi Ne Zaman Belli Oldu!

Yeni Yüksek Hızlı Tren projeleri arasında yer alan ve ulaşım açısından büyük önem taşıyan Ankara Sivas hızlı tren projesi hakkında yeni açıklama geldi.

Emlak Haberleri 14.11.2019 - 07:42 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Yeni Yüksek Hızlı Tren projeleri arasında yer alan ve ulaşım açısından büyük önem taşıyan Ankara Sivas hızlı tren projesi hakkında yeni açıklama geldi. Ankara Sivas YHT son durum, YHT hattı ne zaman açılacak, ulaşım kaç saat olacak?

Yüklenici firma ile bir araya gelen Sivas Valisi Salih Ayhan yüksek hızlı tren projesinde Aralık ayında deneme sürüşlerinin başlayacağı müjdesini verdi. Sivas ile Yerköy arasında yılın son ayında deneme sürüşleri başlayacak, projenin etaplar halinde tamamlanması beklenirken projenin tamamlanma yüzdesinin oldukça yüksek olduğu belirtildi. Ankara Sivas YHT Ne Zaman?Konu hakkında daha önce gerçekleştirdiği Sivas ziyaretinde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da kamuoyuna açıkladığı gibi önümüzdeki Ramazan bayramından önce hizmete almayı planlıyoruz. Çalışmalarımızda bir sıkıntı, sorun şu anda görülmüyor. Hedefimiz Ankara’yı Sivas’a yüksek hızlı trenle bağlamak" diyerek 2020 yılını işaret etmişti. Ankara Sivas YHT Tren Güzergahı Ankara Sivas YHT Durakları ve güzergahı Ankara'dan başlayacak. 

Ankara Sivas YHT Durakları Ankara'dan yola çıkan Sivas YHT Hızlı treni ilk olarak birinci durağı olan Kırıkkale'ye uğrayacak. Ardından Yerköy, Yozgat, Sorgun, Doğankent, Yıldızeli ve Kalın duraklarına uğrayıp Sivas'a ulaşacak. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@