Ankara ve İstanbul Belediyelerine Kayyım Ataması Hakkında AK Parti'den İlk Resmi Açıklama!

Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerine kayyım ataması yapılması sonrasında Ankara ve İstanbul Belediye Başkanları hakkında da benzer iddialar ortaya atılmıştı.

Gündem 22.08.2019 - 09:41 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerine kayyım ataması yapılması sonrasında Ankara ve İstanbul Belediye Başkanları hakkında da benzer iddialar ortaya atılmıştı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu görevden alınacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı dün Beştepe'de düzenlendi. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın hem toplantı hakkında açıklamalarda bulundu hem de gazeteciler tarafından gelen soruları yanıtladı. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Görevden Alınacak Mı?Kalın yapmış olduğu açıklamasında “Terör örgütüne destek, yardım ve yataklık yapmak gibi suç kapsamına giren bir eylemin içinde olmayan hiçbir belediye başkanıyla ilgili böyle bir tasarruf söz konusu değil.Türk Ceza Kanunu'nun, Terörle Mücadele Kanunu'nun verdiği yetkiler çerçevesinde bu tasarrufta bulunulmuştur. Bu kapsamın dışında olan, Ankara, İstanbul gibi böyle bir şeyin söz konusu olmadığı gibi bu belediye başkanlarıyla ilgili de böyle bir gündem yok.Ama teröre doğrudan ya da dolaylı destek olan, yardım ve yataklık yapan, devletin sağladığı imkanları terör örgütüne kanalize eden, terör örgütü mensuplarını çeşitli isimler altında belediyelere alan, onlara istihdam açan, terör örgütleriyle ilişkili şirketlere para aktaran, belediye başkanlarıyla ilgili tabii ki kanunlar çerçevesinde gerekli adımlar atılmıştır. Bu tür durumlar ortaya çıkarsa bundan sonra da atılacaktır” diyerek iddiaları kesin olarak reddetti.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@