Ankara ve İstanbul Valiliği Ramazan Bayramı Tedbirlerini Açıkladı

Ankara Valisi Vasip Şahin, Başkent'te bayram hazırlıklarının tamamlandığını 22 bin 415 polis ve jandarmanın bayram boyunca görevde olacaklarını açıkladı. İstanbul Valiliği'nden de açıklama geldi.

Gündem 29.04.2022 - 14:33 29.04.2022 - 14:33 Gülşah Konuk Akın

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ramazan Bayramı'ndan önce Başkent Ankara'da alınan tedbirlere ilişkin AA muhabirine konuştu. Ramazan Bayramı'nı kutlayan Şahin, vatandaşların bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmesi adına tüm tedbirlerin şimdiden alındığını söyledi. Ramazan Bayramı tedbirlerine ilişkin bir açıklama da İstanbul Valiliği'nden geldi.

ANKARA'DA 22 BİN 451 PERSONEL GÖREV ALACAK
Ramazan Bayramı için alınan tedbirler, 29 Nisan 2022 17.00'da başlayacak ve 5 Mayıs 2022 Perşembe günü 08.00'e kadar devam edecek. Bayramda 18.210 polis, 4.241 jandarma olmak üzere toplamda 22.451 personel emniyet tedbirlerini uygulayacak. Ankara'dan İstanbul, Adana ve Samsun'a yapılacak seyahatler için bu istikametlerde ciddi denetimler yapılacak.  Vatandaşlara uyarıda bulunan Şahin: "Bizim özellikle trafiğe çıkacak tatile gidecek olan hemşerilerimizden vatandaşlarımızdan talebimiz, beklentimiz, ricamız, ne olur trafik kurallarına uysunlar, çok acele etmesinler, dinlene dinlene ulaşmak istedikleri yerlere ulaşsınlar." ifadelerini kullandı.

ankara-bayram-tedbirleri

VATANDAŞLARIN YOĞUN OLACAĞI BÖLGELERDE MOTORLU EKİPLER GÖREV ALACAK
Bayram boyunca insan kalabalığı olacak AVM, mezarlık, otogar gibi merkezler yay ve motorlu ekipler görev alacak. Ramazan Bayramı'ndan önce yapılacak olan 1 Mayıs programı için de önlemlerin alındığını söyleyen Vali Şahin, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde bayramı geçirmelerini temenni etti.

İSTANBUL VALİLİĞİ BAYRAM TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI

İstanbul Valiliği, Ramazan Bayramı nedeniyle şehirde alınacak tedbirleri açıkladı. Valilik açıklamasında: "Valiliğimizce gerekli önlemler alınmıştır. Bayram süresince alınan önlemler kapsamında; İçişleri Bakanlığımızın Trafik kazaları ve bu kazalara bağlı can kayıplarının önlenmesine ilişkin genelgeleri doğrultusunda şehir içi ve şehirlerarası yollarda yoğun trafik denetim, bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacaktır." denildi.

istanbul-bayram-tedbirleri

İstanbul'da da İl Jandarma Komutanlığı 5.950 personel ve 426 tim, İl Emniyet Müdürlüğü 24.171 personel, 3.910 ekip ve 2 helikopter, Sahil Güvenlik Komutanlığı 26 unsur ile 198 personel görevli olacak. Belediye zabıta ekipleri, gıda ve vergi denetim personelleri, trafik ekipleri denetim ve kontrollerine devam edecek. Su, doğalgaz, elektrik ve telefon kesinti ve arızalarına karşı da gereken önlemlerin alınacağı açıklandı. Açıklamada ayrıca acil durumda aranacak numaralara da yer verildi. Ankara'da olduğu gibi İstanbul'da da vatandaşların yoğunluk oluşturacağı bölgelerde (AVM, terminal, toplu taşıma istasyonları) emniyet tedbirleri alınacak.  

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@