Ankara ve İstanbul'da Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Kararları Açıklandı! Okullar Açılacak Mı?

Ankara ve İstanbul Valilikleri tarafından yapılan son dakika açıklaması ile daha önce alınan kararlar kapsamında 1 Mart 2021 tarihi itibari ile başlayacağı duyurulan yüz yüze eğitim hakkında yeni bilgilendirmede bulunuldu.

Ankara ve İstanbul'da Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Kararları Açıklandı! Okullar Açılacak Mı?

Ankara ve İstanbul Valilikleri tarafından yapılan son dakika açıklaması ile daha önce alınan kararlar kapsamında 1 Mart 2021 tarihi itibari ile başlayacağı duyurulan yüz yüze eğitim hakkında yeni bilgilendirmede bulunuldu.

İSTANBUL VALİLİĞİ SON DAKİKA YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI! YÜZ YÜZE EĞİTİM VE SINAVLAR ERTELENDİ Mİ?

İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması ile daha önce alınan karar kapsamında 1 Mart 2021 tarihinde başlayacağı duyurulan yüz yüze eğitim ertelendi. İstanbul Valiliği tarafından yayımlanan duyuru metninde "İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır" ifadelerine yer verilerek nihai kararın kabine toplantısı sonrası açıklanacağı ilan edildi.

Ankara ve İstanbul'da Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Kararları Açıklandı! Okullar Açılacak Mı? - Resim 1

ANKARA VALİLİĞİ YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI! ANKARA'DA OKULLAR 1 MART 2021 PAZARTESİ GÜNÜ AÇILACAK MI?

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklama ile "1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır" ifadeleri ile yüz yüze eğitimin Kabine Toplantısı sonrası alınacak kararlara göre belirlenmek üzere ertelendiği duyuruldu.

Valilikler tarafından resmi açıklama Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak olan yeni tedbir ve gevşeme kararlarına göre verilecek ve ilan edilecek.

SONRAKİ HABER