Ankara'da 15 Bin 59 Metrekare İmarsız Arsa 105 Bin 500 TL Milli Emlak'tan Resmi Duyuru!

Ankara Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile 17 adet imarsız arsa satışı yapacak. Duyurulardan birinde 15.059 m2 arsa 105.500 TL'ye satılacak. Diğer ilanlar şöyle;

Emlak Haberleri 01.12.2021 - 11:47 01.12.2021 - 11:47 Mustafa Karagöz

Ankara Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü mülkiyeti devlete ait olan 17 arsayı ihale usulü ile satacak. Arsa yatırımı yapmak isteyenler için bulunmaz fırsat olan kamu arazisi satışları başvuruları ise başladı. Devletten arsa alacaklar ise aşağıda ki yolu izleyecekler. 

DEVLETTEN İMARSIZ ARSA SATIŞI

İmarsız arsa satışı için Ankara Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü'ne başvuruda bulunacak olan vatandaşlar ihale tarihine kadar bu işlemi gerçekleştirebilirler. 

23 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek ihale işlemlerine başvuru yapacak olan vatandaşlar arsaların muhammen bedelleri üzerinden bir başvuru ücreti ödeyecekler. Bu ücret geçici olacak ve geçici teminat bedeli olarak alınacak. Ödemeler Ankara Polatlı Milli Emlak Müdürlüğüne yapılacak.

Ödemeleri yapanlar daha sonra aldıkları makbuzu kuruma teslim edecekler. Makbuz ile birlikte yasal yerleşim yeri sahibi olduklarınıikametgah belgesi ile ispatlamaları ve tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri. Gerçek kişilerin T.C. Kimlik bildirmeleri ve nüfus cüzdan suretini vermeleri gerekiyor. 

Tüm başvuru evraklarının kuruma teslim edilmesinin ardından ise 23 Aralık tarihinde ihaleye katılıp başvuru tamamlanacak. 

İHALE ŞARTNAMESİ ALINMASI GEREKİYOR

Başvurular sırasında vatandaşların Polatlı Milli Emlak Müdürlüğünden ihale şartnamesini almaları gerekiyor. İhale şartnamesinde yer alan ilgili alanlar onaylanacak. Şartname ücretsiz olarak kurumdan incelenebilir.

FİYAT LİSTESİ

ankara imarsız arsa satışı

İmarsız arsa satışları için başvuru yapacak olan vatandaşlar için kurumdan yapılan açıklamada "Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmaz malların, belirtilen tahmini bedeller üzerinden karşılarında yazılı tarih ve saatlerde Polatlı Milli Emlak Müdürlüğünde  teşekkül edecek komisyon huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi uyarınca açık teklif usulü ile satış  ihaleleri yapılacaktır." bilgisi verildi.

Tabloda yer alan fiyat listesinde 15.059 m2 imarsız arsanın 105.500 TL muhammen bedelle, 9.845 m2 imarsız arsanın ise 69.000 TL'ye satılacağı görülüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@