Ankara'da 20 m2 Teraslı 195 m2 4 Odalı Apartman Dairesi Halkbank'ta 140.000 TL

Ankara'nın Çankaya'nın İlçesinde yer alan bir binada Halkbank kendi konutunu satacak. 195 m2 olan daire için talep edilen ilk teklif fiyatı ise 140.000 TL oldu. Halkbank'ın konut satış duyurusu...

Emlak Haberleri 04.12.2021 - 09:05 04.12.2021 - 09:05 Mustafa Karagöz

Halkbank kendisine ait apartman dairelerinin satışları için yeni duyuruları ilana koydu. Aralık ayı ilanları kapsamında farklı il ve ilçelerde kendisine ait konutları satışa çıkaran bankanın ilanlarından birisi Ankara Çankaya için oldu.  Başkentin en çok tercih edilen ilçelerinden biri olan Çankaya'da bir binada kendi dairesini satacak olan banka tüm özellikleri ilan etti. 

Ankara'da konut satış fiyatlarına göre uygun sayılabilecek bir fiyata konut satışı yapacak olan Halkbank, satışı yapılacak olan daireye dair tüm detayları ve konuta dair uyarıları resmi sitesinden ilan etti. Halkbank tarafından ilan edilen satılık konut ilanına dair tüm bilinmesi gerekenleri emlak365.com olarak aktarıyoruz. İşte Halkbank'ın dikkat çeken konut satış ilanı. 

HALKBANK'TAN 140.000 TL'YE ANKARA ÇANKAYA'DA DAİRE

Halkbank'ın yayımladığı duyuruya göre satışı yapılacak olan daire Ankara'nın Çankaya İlçesi Keklik Pınarı Mahallesinde Malazgirt Sokak'ta yer alıyor. Apartman dairesi niteliğinde olan konut toplam 195 merekare büyüklükte. Konut için talep edilen muhammen bedel 140.000 TL olurken ilk teklif verilmesi durumunda vatandaşlar 2.000 TL artışla konut için teni teklif verebilecekler. 

ankara çankaya satılık daire

Konutun özellikleri hakkında bir açıklama metni yayımlayan Halkbank dairenin teraslı bir konut olduğunu duyurdu. Alt kat ve üst kat olarak ayrı ayrı yapıya dair detayları aktaran banka alıcalar için şu açıklamada bulundu. 

"Taşınmaz Onaylı Mimari Projesine Göre Normal Katında, 2 Oda, Salon, Mutfak, Balkon, Wc+ Duş Ve Antre Bölümlerinden Oluşup Brüt~120 M2 Kullanım Alanına Sahiptir. Çatı Katında, 2 Oda, Duş+Wc, Antre Alanlarından Oluşup Brüt~55 M2 Kullanım Alanına Sahiptir. Taşınmazın Brüt~20M2 Açık Terası Bulunmaktadır." Halkbank açıklamanın devamında ayrıca dairenin toplam brüt 175 m2 kapalı alana, 20 metrekare ise açık alana sahip olduğunu açıkladı. 

KONUTUN AÇIKLAMASINDA UYARI METNİ BULUNUYOR

Halkbank konuta dair açıklamasının sonunda ise bakanlığın kararı ve binanın durumuna ilişkin bir uyarı metni eklemiş. İhaleye başvuru yapmadan önce bankadan bina ile ilgili verilen karar ve diğer detaylara dair bilgi alınmasında fayda var. 

halkbank konut satış

Halkbank kırmızı alanda gösterilen uyarı açıklamasının sonunda binanın na tamam halde halde olduğunu ve ruhsat süresinin dolduğunu ilan etmiş. Ayrıca Halkbank uyarısının sonunda "26.11.2021 Tarihli İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü Kararına İstinaden Yıkım Kararı Bulunduğu Belirtilmiştir." bilgisini verdi. Söz konusu konut için ilgili ve istekli olacak vatandaşların bankanın tüm uyarılarına dikkat etmesi gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@