Ankara'da 271 Lojman Satış İlanı! 90.000 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Daireler

Ankara'nın Keçiören, Çankaya ve Yenimahalle'de yer alan ilçelerinde yer alan bazı kamu konutları satışa çıkarıldı. Toplam 271 daire için yayımlanan ilanda fiyatlar 90.000 TL'den başlıyor.

Ankara'da 271 Lojman Satış İlanı! 90.000 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Daireler

Ankara'da mülkiyeti hazineye ait olan kamu konutlarının satışları yapılacak. İhale usulü ile yapılacak satışlara ilişkin fiyat tablosu ve ihale bilgilendirme formu kamuoyu ile paylaşıldı. İşte söz konusu konutlara dair ilanlar.

ANKARA'DA KAMU KONUTU SATIŞ İLANLARI

Ankara'da yer alan 271 kamu konutunun satış ve ihale işlemleri Hisar Emlak Müdürlüğü tarafından yürütülecek. Konut satışları 886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek. Konut satışları için ihale işlemleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binasında oluşturulacak komisyonlar huzurunda yürütülecek.

Konutların mülkiyetlerinin hangi kurumlara ait olduğuna ilişkin yapılan açıklamada, lojmanların Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumuna Başkanlığı'na (SGK), Türkiye Kömür İşletmelerine Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ) ve Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne ait olduğu bildirildi. Ayrıca bu kurumlardan KDV muafiyeti olanlar için satışların KDV'siz olacağı bildirildi.

KONUTLARA İLİŞKİN BAZI BİLGİLER

Satışı yapılacak kamu konutları Ankara'nın Çankaya, Yenimahalle ve Keçiören İlçelerinde yer alıyor. Çankaya'da yer alan konutlar Yukarı Bahçelievler, Ayrancı, Topraklık, Aşağı Öveçler, Emek, Anıttepe, Barbaros, Güzeltepe, Meşrutiyet, Korkutreis, Orman Çiftliği, Bahçelievler, Kültür mahallelerinde bulunuyor. Yenimahalle'de yer alan evler ise Esentepe Mahallesinde, Keçiören'de yer alan evler ise Etlik'te yer alıyor.

FİYAT LİSTESİ

Konutlar için belirlenen fiyat listesinin bir bölümünü aşağıda paylaştık. İlan metnine ve fiyat listesinin tamamına haberimizin altında yer alan bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

keçiören

çankaya

İHALEYE KATILMAK İSTEYENLER

İhale sürecine katılmak isyenler, ilan edilen son başvuru tarihine kadar bizzat yada posta yoluyla başvuruda bulunacaklar. Başvuru işlemleri için Hisar Emlak Müdürlüğü tarafından yürütülecek. İstekliler başvuru şartnamesini Hisar Emlak Müdürlüğüne giderek şartnameyi ücretsiz görebilecekler. İhaleye katılacak olanlar ise şartnameyi belli bir ücret karşılığında alacaklar.

KDV MUAFİYETİ OLAN KONUTLAR

Bazı kurumların lojmanlarının satışlarına KDV muafiuyeti de sağlanacak. Konut satış duyurusunda hangi kurumların konut satışlarında KDV muafiyeti sağlanacağı açıklandı.

Yapılan basın açıklamasında "Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumuna Başkanlığına(SGK), Türkiye Kömür İşletmelerine Kurumu Genel Müdürlüğü(TKİ) ve Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne ait lojmanların ihale bedeli üzerinden ayrıca; yürürlükteki Katma Değer Vergisi Kanunu dikkate alınarak KDV, Damga Vergisi, Karar Pulu, tapu işlemleri için vergi, resim ve harç benzeri yükümlülükler vardır. İlgili Kurumun KDV muafiyetinin bulunması halinde KDV alınmayacaktır."bilgisi verildi.

SONRAKİ HABER