Ankara'da satılık kamu konutları! 3+1 daireler 307 bin TL'den başlayan fiyatlarla

Gazi Üniversitesi Ankara'nın Yenimahalle ve Çankaya ilçelerinde kendisine ait olan 4 adet daireyi satışa çıkardığını açıkladı. Fiyatlar 307 bin TL'den başlıyor. Tüm daireler 3+1 şeklinde.

Emlak Haberleri 26.05.2022 - 10:34 26.05.2022 - 10:34 Mustafa Karagöz

Ankara'da konut almak isteyenler için Gazi Üniversitesi'nden konut satış duyurusu geldi. Kurumun ihale duyuruları arasında yer alan satış ilanına göre; Gazi Üniversitesi'ne ait olan 2 tanesi Ankara Yenimahalle İlçesi, 2 tanesi de Ankara Çankaya'da bulunan daireler satılacak. Başkentte ev arayanlar için seçenek olacak kamu konutu satış ilanının detayları şöyle;

ANKARA'DA KAMU KONUTU SATILACAK

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü'nün ihale duyurusunda Çankaya'da yer alan dairenin Aşağı Öveçler Mahallesinde yer aldığı açıklandı. Burada 7524 / 27 ada parsel numarasında bulunan yapının 1. katında yer aldan daire 1 milyon 300 bin TL, 3. katında yer alan daire ise 1 milyon 317 bin TL'ye satılacak. 

Kurumun listesinde yer alan diğer iki daire ise Ankara Yenimahalle İlçesi Demetgül Mahallesinde bulunuyor. 13824 / 3 ve 13825 / 2 ada parsel numarasında yer alan yapıların 1. ve 6. katında bulunan daireler 307 bin TL ve 410 bin TL'den satılacak. 

Satış işlemlerine ilişkin kurumun hazırladığı kılavuzda şu açıklama yer aldı. 

"Mülkiyeti Üniversitemize ait aşağıdaki tabloda ada,parsel ve daire bilgileri yer alan 4 adet taşınmazın, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık teklif usulü  (açık arttırma)  gereğince, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 1.katta bulunan Yeni Senato Salonunda 07/06/2022 tarihinde Salı günü aşağıda belirtilen sıralar ve saatler takip edilerek satışı yapılacaktır."

Satış Fiyat Tablosu

gazi üniversitesi konut satışı

Tabloda yer alan evlerden birini almak isteyenler için kurum diğer detayları da açıklandı. Tabloda yer alan tahmini bedellere KDV'nin dahil olmadığını ifade eden kurum başvuru aşamasında ödenecek olan geçici teminat bedelinin ilan edilen muhammen bedellerin yüzde 25'i kadar olacağını açıkladı.

Bu ödemeyi yapanlar daha sonra "Türkiye sınırları içerisinde ikametgâhının olduğunu içerir belge (İkametgâh veya Yerleşim yeri belgesi) Nüfus Cüzdanı sureti (Aslı Komisyona ibraz edilecek.) Noter onaylı imza beyannamesi" evrakları ile birlikte başvurularını tamamlayacaklar.

Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için ise Gazi Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Taşınmaz Yönetim Biriminden şartname alınacak. Şartname konut alımlarından önce ücretsiz incelenebilecek ancak ihaleye katılmak istedinde kurumdan 500 TL karşılığında alınacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@