Ankara'da Şehirlerarası Otobüs Yandı! Ölü ve Yaralılar Var

Ankara Bodrum arasında sefer yapan bir otobüs Ankara'da seyir halindeyken kontrolden çıktı. Direğe çarpan otobüs daha sonra alev alırken bir kişinin öldüğü 22 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Gündem 11.09.2021 - 08:45 11.09.2021 - 08:45 Mustafa KARAGÖZ

Bodrum Ankara seferini yapmakta olan bir yolcu otobüsü seyir halinde ilerken kontrolden çıktı. Yol kenarında yer alan aydınlatma direğine çarpan yolcu otobüsü çarpmanın etkisiyle sürüklendi. Otobüs kazanın ve sürüklenmenin etkisiyle alev almaya başladı. 

ANKARA'DA OTOBÜS ALEV ALDI 1  KİŞİ ÖLDÜ 22 KİŞİ YARALANDI

Medyana gelen olay Ankara'nın Çankaya ilçesi Dumlupınar Bulvarı Çayyolu Kavşağı'nda oldu. Bodrum Ankara seferini yapan yolcu otobüsü önce kontrolden çıktı daha sonra aydınlatma direğine çarptı ve çarpmanın etkisiyle süreklenen otobüs alev almaya başladı.

Alev alması sonucu yangına etrafta bulunan yangın söndürme tüpleriyle müdahale edildi ancak yangının büyümesi sonucu  yangın söndürülemedi. Otobüsün yandığını gören, çevredeki askeri tesiste bulunan askerler otobüsteki kişilerin çıkarılmasına yardımcı oldu. 

Daha sonra itfaiye, güvenlik güçleri ve sağlık ekiplerine haber verildi. 

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler ilk olarak yangını söndürmeye çalıştılar. Sağlık görevlileri de bölgede bulunan yaralı vatandaşlara olay yerinde ilk müdahalede bulundu. İtfaiye ekiplerinin çalışması sonucu çıkan söndürüldü ardından ve otobüste soğutma çalışmaları yapıldı.

İlk belirlemelere göre otobüste bulunan 22 kişiden 1'i öldü, 20'si yaralandı. Yaralılardan 5'i ayakta tedavi edildi, 15'i ambulanslarla çeşitli hastanelere götürüldü.

Ankara'da meydana gelene ve 1 kişinin yaşamını yitirdiği kaza sonrasında otobüs şoförü gözlatına alındı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@