Ankara'da Semte İlçeye Göre En Düşük ve En Yüksek Ev Fiyatları! 55 60 Bin TL'den Başlayan Fiyatlar

Peki Ankara'da ev fiyatları ne kadar? Ankara'da en ucuz ev hangi ilçede alınır? Ankara'da ev fiyatları en pahalı olan semt neresi? Ankara'da konut satış sektörüne dair güncel rakamlar ve fiyat listesi haberimizde.

EMLAK HABERLERİ 24.10.2019 - 08:56 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Peki Ankara'da ev fiyatları ne kadar? Ankara'da en ucuz ev hangi ilçede alınır? Ankara'da ev fiyatları en pahalı olan semt neresi? Ankara'da konut satış sektörüne dair güncel rakamlar ve fiyat listesi haberimizde.

Ankara'da yaşayan ve yaşamayı planlayan vatandaşların en önemli masraflarından birisi barınma. Aile giderinin en önemli bölümü oluşturan kira fiyatları çok sayıda ailenin ortak sorunu. Ancak kira ödemek istemeyen vatandaşlar ev sahibi olmak için araştırma halindeler. Bütçelerine uygun bir ev bulmak isteyen vatandaşlar, kredi faiz oranlarının da uygun olduğu bu dönemde fiyat araştırmasına başladılar. Peki Ankara'da ev fiyatları hangi aralıkta bulunuyor? Konuya ilişkin detaylar ve güncel değerlendirmeler haberimizde. ANKARA'DA İLÇE İLÇE EV FİYATLARI TABAN VE TAVAN LİSTESİÇalışma ve iş imkanlarının oldukça geniş olduğu Ankara göç alma konusunda ilk sıralarda. Resmi rakamlara göre 5 buçuk milyon vatandaşın yaşadığı Ankara konut sektörüne ilişkin detaylar şu şekilde;Ankara'da genel olarak konut fiyatları çok değişken etmenlere bağlı olarak değişyor. Bu etmenlerin başında konut alınacak ilçe ve semt, alım yapılacak binanın yaşı, konutun katta veya kotta olması, evin ulaşım araçlarına ve merkezi birimlere etkisi konut fiyatlarını direkt etkileyen başlıca gelişmeler. Bu etmenlerin belirlediği rakamlara göre Ankara'da en ucun evi 55 bin TL ile 60 bin TL arasında bulmak mümkün. Bu evler genellikle 2+1 küçük ve kotta olan dairelerden oluşuyor. Ankara'da ev almak isteyenler için ise üst sınır yok. Projenin yerine, durumuna ve lüks olmasına göre fiyatlar çok üst düzey rakamlara ulaşabiliyor. İlçelere Göre Fiyat ListesiHaberimizin içeriğinde belirttiğimi gibi Ankara'da konut fiyatlarında değişkenlik çok üst seviyelerde. Bu etmenlerin genel durumuna göre ilçelere göre fiyat değerlendirmeleri şu şekilde;TOKİ'nin Kuzey Ankara projesinde konut fiyatları 3+1 daireler 227 bin TL ila 326 bin TL arasında, 4+1 daireler 266 bin TL ila 306 TL arasında değşen fiyatlarla satışa sunulmuştu. Bunun yanında ortalama konut fiyatları merkeze yakın ilçelerde 120 bin TL'den 300 bin TL arasında değişen rakamlarla satılmakta. Özellikle merkezi ve dikkat çeken bölgelerde lüks konut projelerinin de hız kazanmasıyla konut fiyatlarında ortalama değerler yükseldi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@