Ankara'da Toplu Ulaşıma 2022 Zammı, Dolmuş Ücretleri Zamlandı! İndi Bindi, Orta ve Uzun Mesafe Zamlı Dolmuş Kaç TL?

Ankara dolmuş ücretleri 2022 açıklandı. Son dakika olarak açıklanan dolmuş zammı ile beraber bilet fiyatları yeniden belirlendi. Ankara dolmuş fiyatları öğrenci 2022, indi bindi, uzun mesafe kaç TL?

Gündem 03.01.2022 - 06:55 03.01.2022 - 07:15 Gülcan Özer

Benzin ve motorin fiyatları başta olmak üzere akaryakıt fiyatları için yapılan zamlar sonrasında uzun süredir beklentilen toplu ulaşım zamları da peş peşe açıklanmaya başlandı. Ankara'da ilk olarak metro ve otobüs biletleri zamlanırken ulaşımda bir zamda beklendiği üzere dolmuş fiyatları için yapıldı. 

Asgari ücret zammı henüz ceplere girmeden peş peşe başlayan zam yağmuru vatandaşı mağdur etmeye devam ederken ulaşım için toplu ulaşım araçlarını kullanan kişilerin yolculuk giderleri de arttı. Peki, Ankara dolmuş ücretleri 2022 ne kadar, öğrenci biletleri kaç TL oldu, tam dolmuş ücreti ne kadar, yüzde kaç zam geldi, zamlı dolmuş ücretleri ne zaman başlayacak?

ANKARA DOLMUŞ ÜCRETLERİ 2022: SON DAKİKA ZAM HABERİ GELDİ!

Ankara'da toplu ulaşıma 2022 zammı geldi. Akaryakıt fiyatlarında peş peşe yapılan zamlar ve yaşanan sert yükseliş sonrasında toplu ulaşıma zam gündeme gelmişti. Son 1 senedir gündemde olan zam 2022 senesinde resmen açıklanmış oldu. Daha öncede hatırlanacağı üzere Ankara'da otobüs fiyatlarına UKOME tarafından zam yapılmıştı. 

5 Ocak 2022 Çarşamba günü itibari ile Ankara'da tam otobüs bileti fiyatı 4,5 TL, öğrenci otobüs bileti fiyatı ise 2,5 TL olarak ücretlendirilmeye başlanacak. Otobüs bileti fiyatı sonrası bir son dakika haberi de dolmuş ücretleri için verildi. Ankara'da dolmuş ücretleri 4 Ocak 2022 tarihi itibari ile zamlı tarife üzerinden fiyatlandırılacak. 

ankara dolmuş ücretleri 2022

ANKARA DOLMUŞ ÜCRETLERİ 2022 ÖĞRENCİ KAÇ TL?

Ankara'da dolmuş ücreti öğrenci için 3 TL olarak açıklandı. Söz konusu rakam öğrenciler için daha önce 2 TL olarak uygulanıyordu. 

ANKARA DOLMUŞ ÜCRETLERİ 2022 ZAMMI NE KADAR, KISA MESAFE İNDİ BİNDİ ÜCRETİ VE UZUN MESAFE FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Ankara'da dolmuş ücretleri yarından itibaren zamlanacak. Yarından itibaren indi bindi fiyatları 5 TL olarak uygulanırken, orta mesafe 5,50 TL ve uzun mesafe dolmuş fiyatı ise 6 TL olarak uygulanmaya başlanacak. Ankara'da dolmuşçular söz konusu fiyatları daha yüksek talep etmiş, uzun mesafe yolculuk için  dolmuş ücretinin 7 TL olmasını talep etmişti. Ancak alınan karar ile zamlar daha sınırlı tutuldu ve uzun mesafede 4,50 liradan 6 liraya yükseltilmiş oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@