Ankara'da Toplu Ulaşıma Yılbaşı Düzenlemesi! Saat 03.00'e Kadar Uzatıldı

EGO Genel Müdürlüğü, yılbaşı akşamı vatandaşların ulaşım konusunda sorun yaşamaması için sefer saatlerini uzatarak ek seferler düzenledi.

Ankara'da Toplu Ulaşıma Yılbaşı Düzenlemesi! Saat 03.00'e Kadar Uzatıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, yılbaşı gecesi için toplu ulaşım sefer saatlerini yeniden düzenledi. Vatandaşların yılbaşı akşamında güvenle evlerine varabilmesi için saat 03:00'e kadar hizmet verilecek.

Yılbaşı Akşamı Saat 03:00'e Kadar EGO Hizmeti!

EGO Genel Müdürlüğü tarafındna yayınlanan duyuruda, Raylı Sistem İşletmeleri (Metro ve Ankaray), 31 Aralık 2021 Cuma gününü 1 Ocak 2022 Cumartesi gününe bağlayan gece saat 02.00'ye kadar hizmet vereceği belirtildi.

EGO otobüsleri, 31 Aralık 2021 Cuma saat 00.00'dan, 1 Ocak 2022 Cumartesi gece saat 03.00'e kadar kesintisiz hizmet verecek. Metro ve Ankaray işletmelerinin son sefer saatlerine uygun olarak 43 metro ring güzergahlarında saat 02.30'a kadar, 28 gece serisi güzergahında saat 03.00'e kadar 116 ilave servis seferi eklenecek.

Bu kapsamda EGO saha denetim soruluları ile Oobüs Filo Takip ve Raylı Sistem Kontrol Merkezleri taraından anlık gözlem yapılacak, buna göre yolcu yoğunluğu gözlemlenerek vatandaşların yolculuk sırasında mağdur edilmemesi için ilave otobüs ve tren servisleri düzenlenecek.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Yılbaşı akşamına ilişkin duyuruda şu ifadeler yer aldı:

ego

Ankara'da yılbaşı akşamında vatandaşların güvenle yolculuk yapabilmesi için sefer saatleri 02.00'ye kadar uzatılırken, Metro ve Ankaray için de saat 03.00'e kadar ring otobüs servisleri hizmet verecek.

EGO'nun yılbaşı akşamına ilişkin düzenlediği ek sefer otobüsleri ve saatlerine ilişkin bilgiler kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanmıştır.

SONRAKİ HABER