Ankara'da Ucuz Ev Sahibi Olmak İsteyenlere TOKİ Müjdesi! 1.000 TL'si Olan Asgari Ücretli Dar Gelirliler Başvuru Yapacak

Ankara'da satışa sunulan TOKİ evleri için başvuru süreci başladı. TOKİ Ankara projeleri için beklenen ilanlar yayımlanırken Mamak, Gölbaşı ve Yenimahalle ilçelerinde yer alan konutlar satışa sunuldu.

Toki 23.11.2021 - 14:04 23.11.2021 - 14:04 Gülcan Özer

Ankara TOKİ başvuru ilanları yayımlandı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden yayımlanan ilanlarda Ankara'da ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak düşük peşinat ve aylık taksit tutarları ile ev sahibi olma imkanı sunuldu. 

Ankara'da satışa sunulan TOKİ evleri Mamak, Yenimahalle ve Gölbaşı ilçelerinde yer alırken TOKİ Ankara projeleri için başvurular başladı. Toplamda 5 adet proje satışa sunulurken 4 projede açık artırma, 1 projede ise açık satış yöntemi ile kurasız satış yapılacağı ilan edildi. 

TOKİ ANKARA PROJELERİ KASIM / ARALIK 2021!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ resmi internet sitesi üzerinden satışa sunulan konutlar için başvurular 1 Aralık 2021 tarihi itibari ile başlayacak. Bu kapsamda satışa sunulan projeler şu şekilde ilan edildi; 

TOKİ Ankara Mamak Kusunlar 2. Etap Konut Projesi, 

TOKİ Ankara Gölbaşı Örencik 5. Bölge Konut Projesi, 

TOKİ Ankara Gölbaşı İncek 2. Etap Konut Projesi,  

TOKİ Ankara Yapracık Konut Projesi, 

TOKİ Ankara Yenimahalle Yakacık Mahallesi Konut Projesi. 

toki ankara konut projeleri

TOKİ ANKARA ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

toki ankara başvuru bedeli

toki ankara başvuru şartları

TOKİ ANKARA KONUT PROJESİ SATIŞ FİYATLARI, PEŞİNAT VE AYLIK TAKSİT TUTARI NE KADAR, KAÇ TL?

Ankara TOKİ konut projesi için belirlenen satış fiyatları da belli oldu. Ankara Yenimahalle Yakacık Mah. 479 Konut Projeleri kapsamında Alt Gelir Grubu için üretilecek toplam 73 adet konut için belirlenen en düşük satış fiyatı 211 bin 121 TL olarak belirlenirken en düşük peşinat tutarı ise 25 bin 334 TL oldu. 

toki ankara konut satış fiyatları

Projeden ev sahibi olmak isteyenler için belirlenen en düşük aylık taksit tutarı ise bin 32 TL olarak belirlendi. TOKİ konut projesi başvurusu bu projeye özel olarak Halkbank Ankara şubeleri üzerinden kabul edilecek. 22 Kasım tarihi itibari ile başlayan proje başvuruları 26 Kasım tarihi itibari ile sona ererken başvuru bedeli ise bin TL olarak ilan edildi. 

1.000 TL peşinat yatıran ve yukarıda aranılan şartları taşıyan herkes Ankara'da kira öder gibi ev sahibi olmak için başvuru yapma imkanı elde edebilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@