Ankara'da Yangın Son Dakika: Anıtkabir Yanıyor Mu, Anıtkabir'de Yangın Mı Çıktı?

Ankara'da Anıtkabir istikametinde yükselen yoğun siyah dumanlar büyük bir panik yaşanmasına neden oldu. Anıtkabir'de yangın mı çıktı, son dakika Ankara yangın nerede çıktı?

Ankara'da Yangın Son Dakika: Anıtkabir Yanıyor Mu, Anıtkabir'de Yangın Mı Çıktı?

Son dakika yangın haberleri peş peşe gelmeye devam ederken Anıtkabir yanıyor haberi gündeme bomba gibi düştü. Uzaktan bakıldığında Anıtkabir'den yükselen yoğun siyah dumanlar görülürken bu seferde Anıtkabir'e sobataj yapıldığı iddiaları üzerine Ankara Valiliği tarafından acil açıklama yayımlandı.

SON DAKİKA ANKARA YANGIN HABERİ: ÇOK SAYIDA İTFAİYE SEVK EDİLDİ!

Bugün düzenlenecek olan YAŞ toplantısı nedeni ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kuvvet komutanları da Anıtkabir'i ziyaret etmiş ve özel tören düzenlenmişti. Tören esnasında yükselen dumanlar büyük bir panik ve endişe yaşanmasına neden oldu. Orman yangınlarında oluşan sabotaj söylentileri sonrasında Anıtkabir'de de benzer bir sabotaj eylemi mi yapıldığı yönünde sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar üzerine resmi açklama yapıldı.

Dumanların uzaktan bakıldığında Anıtkabir'den yükseldiği gibi bir izlenim oluşurken resim ve video paylaşılarak sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda Anıtkabir yanıyor söylemlerine yer verilmesi üzerine Ankara Valisi Vasip Şahin resmi sosyal medya hesabı üzerinden bilgilendirmede bulundu.

vasip-şahin-açıklama

ANKARA'DA YANGIN SON DAKİKA: ANITKABİR YANIYOR MU?

Ankara Valisi Vasip Şahin yangın haberlerinin kamuoyunda büyük yankı uyandırması üzerine yapmış olduğu açıklamasında "Ankara YHT Gar binası yanındaki inşaatta izolasyon malzemelerinin tutuşması sonucu başlayan yangın itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesinin ardından kontrol altına alınmış olup; soğutma çalışmaları devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur" diyerek yangının Anıtkabir'de değil Ankara YHT Gar Binası yanında bulunan bir inşaat deposunda meydana geldiğini duyurdu.