Ankara'da Yenimahalle Belediyesi 82 Okulu Yeniledi!

Okulların açılmasına sayılı günler kala belediyelerde hummalı çalışmalar devam ediyor. Öncelik sıralarına göre okullar yenileniyor.

Kentsel Dönüşüm 05.09.2018 - 22:05 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Okulların açılmasına sayılı günler kala belediyelerde hummalı çalışmalar devam ediyor. Öncelik sıralarına göre okullar yenileniyor.

17 Eylül'de çalacak ilk zilin hazırlıkları yurt genelinde sürerken Milli Eğitim Bakanlığı okullarda yenileme çalışmalarına devam ediyor. Ancak ne yazık ki Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara ayrılan bütçe özelilkle de büyük şehirlerde yetersiz kalıyor. Bu nedenle belediyeler okulların yenileme çalışmalarına destek veriyor. Yenimahelle Belediyesi 82 Okulda Çalışmaları Tamamladı! Yeniamhalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar okullarda yaptıkları yenileme çalışmalarına değinerek “Harcadığımız milletin parası. Eğitime harcamazsak nereye harcayacağız? Çocuklarımıza ne kadar doğru eğitim verebilirsek, geleceğimiz o kadar aydınlık olur.Bakanlığın okullara verdiği para bırakın boyamayı, onarımı, temizlik görevlisine bile yetmiyor. Eksiklikleri gidermek bizim de görevimiz. Çocuklarımız tertemiz okullarda sağlıklı eğitim alsın istedik. Tadilatlarımızı tamamladık. Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan okullarımız pırıl pırıl oldu” dedi. Özellikle de okulların bahçesinde yaşanan tahribatlar tadilatı zorunlu hale getirirken vatandaşın üzerine düşen görev ise yenilenen okulların temiz bir şekilde kullanılmasını sağlamak adına çocuklarını uyarmak ve bilinçli çocuklar yetiştirerek çocuklara devlet malı bilincini yetiştirmek olarak öne çıkıyor. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@