Ankaralılar Bu Tarihi Bekliyordu! AKM Millet Bahçesi Ne Zaman Açılacak Belli Oldu

Türkiye'nin en büyük millet bahçesi projelerinden biri olacak olan Ankara AKM Millet Bahçesi için çalışmalarda sona gelindi. AKM Millet Bahçesi projesi açılışı ne zaman, hangi tarihte?

Emlak Haberleri 22.09.2021 - 12:25 22.09.2021 - 12:27 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak açıklanan millet bahçesi projeleri tüm hızı ile devam ediyor. Her ile en az 1 milet bahçesi sloganı ile çıkılan yolda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde projeler Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından hayata geçiriliyor. 

Türkiye'nin en büyük millet bahçesi projelerinde biri olan Atatürk Kültür Merkezi AKM Millet Bahçesi projesi içinde çalışmalar sürüyor. TOKİ Başkanı Ömer Bulut çalışmaları yerinde incelerken projenin son durumu hakkında bilgi verdi. 

AKM MİLLET BAHÇESİ SON DURUM NE, NE ZAMAN AÇILACAK?

Atatürk Kültür Merkezi projesi için sürdürülen çalışmaları yerinde denetleyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut açılışına sayılı günler kala son durumu açıkladı. AKM Millet Bahçesi planlanan takvim doğrultusunda Ekim ayı içerisinde resmi açılışı yapılarak Ankaralıların kullanımına açılacak. 

637 bin metrekarelik dev bir alanı kaplayan Atatürk Kültür Merkezi millet bahçesi projesi ile Ankaralılara yeni bir buluşma noktası seçeneği daha sunulmuş olacak. Şehre yeni bir soluk getirecek olan projede dinlenme ve piknik alanlarının yanı sıra millet kıraathanesi, buz pisti, bisiklet parkuru, yürüyüş ve koşu yolları da yer alacak. 

toki-ankara-millet-bahçesi

MİLLET BAHÇESİ PROJELERİNDE SON DURUM NE?

Yürütülen çalışmalar kapsamında 81 şehirde en az 1 millet bahçesi hedefine doğru emin adımlarla yürünüyor. TOKİ 218 millet bahçesi projesinde çalışmaları sürdürürken 21 millet bahçesi ise resmi açılışı yapılarak kullanıma sunuldu. 

78 millet bahçesinde inşaat devam ederken 88 millet bahçesi projelendirme aşamasında bulunuyor. 32 millet bahçesi için ise ihale süreci tamamlandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@