Ankaralılara Doğalgaz Sayaç Bedeli İadesi Yapılacak Mı?

Ankara'da büyük tartışma konusu yaradan doğalgaz sayaç bedeli iadesi hakkında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş önemli açıklamalarda bulundu. Doğalgaz abonelik ücreti iadesi Ankara konusunda son durum ne, Başkentgaz depozito ödemeleri başlayacak mı?

GÜNDEM 07.09.2019 - 09:35 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Ankara'da büyük tartışma konusu yaradan doğalgaz sayaç bedeli iadesi hakkında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş önemli açıklamalarda bulundu. Doğalgaz abonelik ücreti iadesi Ankara konusunda son durum ne, Başkentgaz depozito ödemeleri başlayacak mı?

Ankara'da doğalgaz aboneliği için alınan 300 dolarlık depozito ücreti tartışma konusu olmaya devam ediyor. Vatandaş yeni seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan bu ücretin iadesini talep ederken Mansur Yavaş ise konunun takipçisi olacağını söyledi. 2 Milyon Aboneyi İlgilendiriyor! Evinde doğalgaz bağlantısı olan yaklaşık 2 milyon aboneyi ilgilendiren konu hakkında açıklama yapan Mansur Yavaş böyle bir talebe kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını belirterek konu hakkında çalışmaların sürdüğünü söyledi. Avukatların konu hakkında çalıştıklarını belirten Mansur Yavaş tüketici dernekleri ile de işbirliği içerisinde olduklarını söyleyerek sorunun çözümü için yeni girişimlerin sürdüğünü söyledi. Başkentgaz Depozito Ödemeleri Başlayacak Mı?Konu hakkında açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Şirketin aslında abonenin sahibi olduğu sayacı alıp götürebildiği görülmektedir. Bunun kabul edilebilir bir yanı yoktur. Bu amaçla öncelikle mevzuattaki çelişkili hükümlerin giderilmesi için EPDK’ya başvuruda bulunacağız, olumsuz cevap alınması halinde idari yargıda iptal davası açacağız” diyerek hukuki sürecin devam edeceğini söyledi. Aynı toplantıda bir konuşma yapan Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar da ortada haksız bir uygulama olduğunu ve tüketicinin mağdur edildiğini belirterek “Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun çıkardığı mevzuatlara dayanarak doğalgaz dağıtım şirketi tarafından sayaçlar bir rant aracı olarak kullanılmaktadır.Tüketicinin seçme hakkına aykırı olarak yeni abone olmak isteyen tüketicilere mekanik sayaç dayatılmaktadır yüksek güvence bedeli karşılığında. Bağlantı bedeli, güvence bedeli ve doğalgaz hizmet bedeli son derece yüksek şekilde artırılıyor. Tüketicini temel gereksinimlerine erişim hakkı, seçme hakkı ve ekonomik sorunlarının korunması hakkı ayaklar altında.Tüketici mağdur ediliyor. Birlikte açtığımız davalar var, binlerce insanı yönlendirdik, ben sayın başkanıma teşekkür ediyorum. Birlikte girişimlerde bulunacağız, ortak davalar açacağız ver bu mücadele devam edecektir" dedi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@