Ankara'ya Yeni Hastane Müjdesi Geldi

Türkiye sağlık yatırımlarına devam ederken açılan şehir hastaneleri yanı sıra yeni devlet hastaneleri projeleri de birbiri ardına hayata geçiriliyor.

Emlak Haberleri 24.05.2018 - 12:34 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Türkiye sağlık yatırımlarına devam ederken açılan şehir hastaneleri yanı sıra yeni devlet hastaneleri projeleri de birbiri ardına hayata geçiriliyor. 

Kazan Yeni Devlet Hastanesi Müjdesi AldıSağlık Bakanlığı tarafından yeni ihale duyurusu ile Kahramankazan'a yeni devlet hastanesi müjdesi vermiş oldu. Kazan yeni hastane ihalesi ile 150 yataklı devlet hastanesi yapılacağı belirtildi. İhale bugün yani 24 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek ve ihaleyi alan şirkete yer teslimi yapılarak hastanenin inşaatına başlanacak.Kazan Özel Hastane Standartlarına Sahip Devlet Hastanesine Kavuşacak İhaleye çıkılacak olan hastanenin projesinde dikkat çeken çok sayıda detay bulunuyor. Hastane 150 yatak kapasitesi ile Kazanlılara hizmet verecek. Toplam 52 bin 626 metrekarelik son  derece geniş bir araziye kurulacak olan hastanede yer alan odalar tek kişilik ve çift kişilik olarak inşa edilecek. Yani özel hastane standartlarına sahip olan bir devlet hastanesi oluşturulacak.61 Poliklinik İle Hizmet Verecek Geniş peyzaj alanları ve modern mimarisi ile dikkat çeken Kazan Devlet Hastanesi toplam 61 poliklinik ile hizmet verecek. Kahramankazan Hastanesi içerisinde polikliniklere ek olarak 15 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 7 adette ameliyathane yer alacak. Yine hastanede diyaliz ve kemoterapi üniteleri de bulunacağı için Kazanlılar artık bu hizmetleri almak için yakın çevrede bulunan hastanelere gitme eziyetinden de kurtulmuş olacak. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@