Anketlerden Birinci Çıkan Mansur Yavaş Açıkladı: 2023 Seçimleri İçin Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı?

Erken seçim tartışmalarının alevlendiği son dönemde seçim anketleri de yakından takip edilirken Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçlarında birinci çıkan isim olan Mansur Yavaş'tan son dakika Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş millet ittifakı çatı adayı olacak mı?

GÜNDEM 19.06.2021 - 09:40 19.06.2021 - 09:40

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kozan Belediyesi'ni ziyaret etti. Beypazarı Belediyesi ile kardeş şehir olan Kozan Belediye Başkanı tarafından yapılan davet üzerine ziyarete geldiğini belirten Başkan Yavaş burada önemli açıklamalarda bulundu. 

MANSUR YAVAŞ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI, MİLLET İTTİFAKI ÇATI ADAYI OLUR MU?

Son açıklanan anket sonuçlarının büyük bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranının üzerine çıkmayı başararak tüm dikkatleri üzerine çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a Kozan'da vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ziyaret ettiği her yerde sevinç gösterileri ile karşılanan Başkan Yavaş basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. 

Başkan Yavaş basın mensupları taraından yöneltilen son anket sonuçları ve Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda da açıklama bulunarak "Bizim birinci önceliğimiz seçildiğimiz illere layık olmak. Onların sosyal seviyelerini yükseltmek. Belediyeciliğin anlamı bu. Bunun dışında başka bir şey konuşmaya gerek yok anlamı da yok" diyerek bir kere daha Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda böyle bir talebi bulunmadığını belirtti. 

ABB Başkanı Mansur Yavaş adaylığın gündeminde olmadığını, şu anda tek önceliğinin vatandaşa hizmet sunmak olduğunu belirterek 23 Haziran tarihinde kart tanıtımı yapacaklarını ve artık sosyal yardımlarla paket verme ayıbını ortadan kaldıracaklarını söyledi. Ankara'da yeni uygulama ile beraber sosyal yardım ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtılan kartlar ile semt bakkallarından ihtiyaç duydukları ürünleri alma imkanı sağlanacak. 

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@